سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید

از آنجا که دیده شده است گاهی خبرنگاران و سارقان هر دو به زندان می افتند و از آن گذشته در روزهای اخیر حتی مشاهده شده است که به خبرنگاری تهمت دزدی زده شده است  (مسیح علی نژاد)  و شاید فردا به دزدان هم تهمت خبرنگاری بزنند!!! بنابراین برای تنویر افکار عمومی و تشویش اذهان خصوصی، سعی دارم در این نوشتار تفاوت های موجود میان سارقان و روزنامه نگاران را بیان کنم تا دیگر شک و شبهه و ابهامی باقی نماند!

1) مجرمان و سارقان حتی اگر دستگیر هم شوند کمتر کسی مطلع می شود، (مخصوصا از نوع جرایم اقتصادی) در حالی که روزنامه نگاران حتی اگر جرمی مرتکب نشوند نیز خواجه حافظ شیرازی هم متوجه می شود!!

2) سارقان می توانند کیف، بانک، جیب و غیره بزنند، در حالی که روزنامه نگارن فقط می توانند تیتر، لید، سوتیتر و در نهایت با حفظ آزادی های فردی جیغ بزنند!

3) سارقان با شاه کلید به دنبال قضایای پنهان شده می گردند، در حالی که روزنامه نگاران با قلم به دنبال شاه کلید ها می گردند!

4) سارق را باید کشت، چه با تفنگ، چه با مشت! در حالی که روزنامه نگار را باید برد، چه با پراید چه با فورد! (ترجیحا بدون پلاک تا آبها از آسیاب بیفتد)!

5) سارقان اول زندان می روند بعد اسمشان در روزنامه ها چاپ می شود، در حالی که روزنامه نگاران اول نام و مطلبشان چاپ می شود بعد زندان می روند!

 
:: برچسب‌ها: طنز
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ٢٠ فروردین ۱۳۸٤
نظرات ()

بالاخره پس از کش و قوس های فراوان و رایزنی های بسیار، سال تحویل شد و عید آمد! لذا خدمت تمام دوستان همیشه در وبلاگم «صد سال به این سالها» عرض نموده و سالی توام با انتخابات پر شور و کم ترشی، پروتکلهای الحاقی و غیر اجباری، سالاد الویه، کشک بادمجان و میرزا قاسمی آرزو دارم!

خدمت شما عارضم که زبانم مو درآورد آنقدر متذکر شدم که این وبلاگ متعلق به شماست، (هرچند که هر صد سال یه بار توش مطلبی نوشته بشه!) بعنی هر چی و هر جور که شما بخواهید می نویسیم! یعنی اند دموکراسی! یا به عبارت فارسی اش، آخر مردم سالاری! حالا اگر باور ندارید نیاز نیست که به 118 زنگ بزنید! چون خودم بطور کامل توضیح می دهم.

اصولا و اساسا دموکراسی یا مردم سالاری یعنی دیکتاتوری اکثریت بر اقلیت! و از آنجا که از قدیم گفته اند: «چه علی خواجه، چه خواجه علی» می توان نتیجه گرفت که دیکتاتوری اقلیت به اکثریت هم می تواند دموکراسی یا همان مردم سالاری باشد! بنابراین ما بر اساس موازین مطرح شده کلا حامی و طرفدار پر و پا قرص مردم سالاری، از هر نوعش هستیم و این وبلاگ هم تریبون ما برای بیان دکترین و استراتژی دموکراسی خواهی نوین ماست. (چه باکلاس)

به هر حال ما بر اساس دکترین دموکراسی خواهی نوین خود موفق شدیم تا در سال قبل فعالیتهای چشمگیر و همچنین پاچه گیر فراوانی داشته باشیم که به رغم عزم واراده ایادی استکبار جهانی و جیره خواران داخلی آنها توانستیم به نحو احسن و شکل اکمل از عهده آن برآییم و به قول یک جمله کلیشه ای مشت محکمی بزنیم به لک ولوچ آنها! «تا کور شود هر آنکه نتواند دید!»

 

 
:: برچسب‌ها: طنز
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ۱۳ فروردین ۱۳۸٤
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم