سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید
:: برچسب‌ها: عکس
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ٢٩ مهر ۱۳۸٩
نظرات ()

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* ما که در انتهای مصاحبه متوجه نشدیم کریستین امانپور با احمدی‌نژاد مصاحبه کرد یا احمدی نژاد با کریستین امانپور؟! سوال
:: برچسب‌ها: خبر, طنز
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ٢٦ مهر ۱۳۸٩
نظرات ()

چقدر زود گذشت! انگار همین پارسال بود که با توصیه‌ی دوستی، وبلاگ‌نویسی را شروع کردم. دوستی که اکنون هزاران کیلومتر فاصله میانمان وجود دارد، اما ذره‌ای از دوستی‌مان کم نشده و مشتاق دیدارش هستم. (هرکجا هست خدایا به سلامت دارش)

با مرور قسمت آرشیو، می‌بینیم که امروز این وبلاگ هشت سالش تمام و وارد نهمین سال حیات خود شد. زمانی که به کلاس سوم می‌رفتم و خانم زرکشان با مهر و محبت فراوان، جدول ضرب می‌آموخت، فکر می‌کردم 9 سال یک عمر است و چقدر بزرگ شدم! اما اکنون که بیش از سه دوره‌ی 9 ساله را پشت سر گذاشته‌ام که یک دوره‌ی آن نیز همراه با وبلاگ‌نویسی بوده، احساس می‌کنم راه زیادی تا بزرگ شدن دارم و از این بابت بسیار خوشحال و خرسندم!

از آنجا که رسم است در سالگرد هر اتفاقی گزارش عملکرد ارائه می‌شود، بنده هم در نظر دارم این رسم حسنه را پاس داشته و گزارش عملکرد سالانه خود را اعلام نمایم:

با نگاهی به لیست وبلاگ‌های طنز پرشین، درمی‌یابیم که وبلاگ قلم‌اندیش در رتبه‌ی چهاردهم حضور دارد که همانطور که می‌دانید هیچ چیز کمتر از رتبه‌ی اول ندارد! و به این معنی است که در یک سال گذشته به اندازه‌ی 9 سال در این وبلاگ مطلب نوشته و چندین برابر مطالب نوشته شده، مطالبی نیز نوشته نشد! به حمدالله تعداد بازدیدکنندگان نیز نسبت به گذشته 120 برابر شد که این میزان افزایش، خود موید آن است که این وبلاگ‌نویس بسیار خوشحال است!

با نگاهی به آمار بازدیدکنندگان این وبلاگ مشخص می‌شود که 92 نفر با جستجوی کلمه «عدالت» به این خانه راه یافته‌اند که نشان می‌دهد مطالب این وبلاگ عدالت‌محور و ارزشی بوده و تمامی خوانندگان نیز منطبق بر اصول و ارزش‌های اسلام و انقلاب این وبلاگ را انتخاب کرده‌اند. پس همه چی آرومه و شکر خدا هیچ خبری از جنگ نرم نیست.

همچنین بر اساس همان آمار، 59 نفر با جستجوی عبارت «زنان رقاص» وارد این وبلاگ شده‌اند که نشاندهنده نشاط و شادابی خوانندگان است و از سوی دیگر نشاندهنده‌ی آن است که تمام بازدیدکنندگان این وبلاگ دکتر و مهندس بوده و چند نفر هم دانشجوی ترم آخر دکترا هستند! که انشالله به زودی آنها نیز موفق به دریافت مدرک دکترا می‌شوند. بنابراین سطح تحصیلی بازدیدکنندگان این وبلاگ نسبت به سال‌های گذشته 220 درصد افزایش داشته که در نتیجه‌ی خواندن مطالب این وبلاگ است. (سندش هم موجود است)

آمار بازدیدکنندگان جهانی نیز بیانگر آن است که بعد از ایران، بیشترین بازدیدکنندگان این وبلاگ از کشور آمریکا بوده‌ که این موضوع بیانگر آن است که ملت آمریکا با مواضع دولت متبوع خود موافق نیست و خود را در کنار ملت ایران می‌بیند. بنابراین در حالی که بوق‌های تبلیغاتی غرب سعی دارد ایران را منزوی نشان دهد، این دولت آمریکاست که در جهان منزوی است. از سوی دیگر در فهرست مذکور اسامی کشورهای مستضعفی مانند پرتوریکو، بورکینافاسو، لاتوی و ندرلندز آنتیل دیده می‌شود که با وجود آنکه نمی‌دانیم در کجای نقشه واقع شده‌اند، اما می‌دانیم که طرفدار ملت حق‌طلب و عدالت‌خواه ما هستند، لذا ما می‌توانیم بر جهان مدیریت کنیم.

از طرفی تعدادی از وبلاگ‌نویسان خارجی نیز طی کامنت‌ها و ایمیل‌های متعددی، خواسته‌اند که برایشان مطلب بنویسم و برای این موضوع زنبیل گذاشته‌اند. اما به خاطر رفتار ناشایستی که کشورهای خارجی در مورد تحریم‌ها داشته‌اند، بنده آنها را تحریم کرده و درخواستشان را رد کردم تا درس عبرتی برای دیگران باشد.

در زمینه اقتصادی نیز با فعال شدن این وبلاگ، تعداد زیادی از جوانان این مرز و بوم سر کار رفته و بر اساس آمار موجود نرخ بیکاری تک رقمی شده و رو به نابودی است. همچنین نرخ تورم نیز که پیش از این تک رقمی شده بود، اکنون به زیر صفر رسیده و قیمت تمام اقلام سبد خانوار در حال کاهش است. برای مثال قیمت گوش با 360 درصد کاهش، هم اکنون به کیلویی دو هزار تومان رسیده و بر اساس آمار موجود قیمت مرغ نیز در حال کاهش است که این مسئله در 100 سال اخیر بی‌سابقه است. بنا بر اظهارنظر کارشناسان اقتصادی، با ادامه روند وبلاگ‌نویسی بنده، در آینده پیش بینی می‌شود که مرغ و گوشت رایگان شده و مردم بیشتر از حالا حال کنند.

همچنین نگارش مطالب این وبلاگ در سال گذشته موجب تحولات عظیم اقتصادی و افزایش جهانی قیمت طلا و جواهرات شد که به گفته‌ی پرستاران بخش اطفال درمانگاه خیریه روستای قنبرآباد سفلی و تعمیرکاران آسانسورهای ساختمان تجارت جهانی هنگ کنگ، این مسئله از دستاوردهای این وبلاگ است.

در ضمن برخی از شاهدان حاضر در مراسم ازدواج این وبلاگ نویس، معتقدند اهدای مقادیری دلار به عنوان شاباش در سال گذشته موجب نوسانات شدید نرخ دلار شد و ثبات بازار ارز را دستخوش تغییرات فراوان کرد که اثرات آن تا کنون باقی و ساری است.

بهرحال اکنون تمام خوانندگان خوب این وبلاگ در رفاه کامل هستند. به گونه‌ای که خوشی زیر دلشان زده و گاهی دست به خودآزاری می‌زنند تا از یکنواختی نجاب پیدا کنند!

همیشه شاد و سلامت باشید
:: برچسب‌ها: طنز, چاردیواری
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ۱٩ مهر ۱۳۸٩
نظرات ()

همانطور که می‌دانید، روز گفتگوی تمدن‌ها از تقویم رسمی کشور حذف شد. اما احتمالا دلیلش را نمی‌دانید!

از آنجا که این روز از دو کلمه‌ی «گفتگو» و «تمدن» تشکیل شده، لذا با عنایت به اینکه دولت فخیمه با «تمدن» هیچ مشکلی نداشته و اخیرا بازار «کوروش کبیر» بسیار داغ بوده و حتی در یک حرکت ارزشی، چفیه‌ای‌ نیز بر گردنش آویخته شد! بنابراین به نظر می‌رسد دلیل اصلی حذف این روز، مخالفت با گفتگوست!
:: برچسب‌ها: طنز
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ۱۱ مهر ۱۳۸٩
نظرات ()

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خطاب به رئیس مجلس گفت: «صحیح نیست که اخبار تحریف شود و حتی مجری از لفظ ”جهت اطلاع علی آقا“ استفاده کند.»

علی لاریجانی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت با خنده گفت: «شاید منظور آنها از بکار بردن لفظ علی آقا ثابت کردن رفاقتشان است، اما بهتر بود حاج علی بگویند!»

فکر کنید اگر صدا و سیما بخواهد رفاقتش را در مورد شخصیت‌های دیگر نیز ثابت کند، در اخبار چگونه از آنها نام می‌برد؟!

صادق لاریجانی: صادق اینا

محمدجواد لاریجانی: ممدشون

محمود احمدی نژاد: مش محمود

اسفندیار رحیم مشایی: اسی

اکبر هاشمی رفسنجانی: اوس اکبر

منوچهر متکی: منوچ

مهدی کروبی: میتی

و ...
:: برچسب‌ها: طنز
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ٦ مهر ۱۳۸٩
نظرات ()

نمی‌خواهیم راه دوری برویم. بنابراین از ژاپن، کره، هند، مالزی و بقیه‌ی کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه‌ی جهان صرف نظر می‌کنیم و تنها نظری به اطرافمان می‌اندازیم؛ تا بدانیم کجای این کره‌ی خاکی هستیم.

«ترکیه» تا همین 20 سال پیش هیچی نداشت، اما در سال ۲۰۰۵ یکی از ۲۰ کشور برتر جهان از لحاظ تولیدات صنعتی جای گرفت و صنایع اتومبیل سازی ترکیه در سال ۲۰۰۶ پس از آلمان، فرانسه، اسپانیا، انگلیس و ایتالیا در رده ششم اروپا جای خوش کرد و اکنون بزرگترین وارد کننده‌ی صنایع نساجی به ایران است.

«امارات متحده عربی» تا همین 10 سال پیش هیچی نبود و تمام مایحتاجش را از ایران وارد می‌کرد، اما در سال 1385 بزرگرتین صادرکننده‌ی شکر به ایران بود و ـ با کمال شرم‌ساری ـ در سال 88 نیز بیشترین صادرات میوه به ایران را داشت.

.

.

.

و ما هنوز به کوروش کبیر افتخار می‌کنیم!
:: برچسب‌ها: نکته
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ۱ مهر ۱۳۸٩
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم