سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید

 هذیان

ناجی در گور خفته است و شبهای ظلمانی به تاراج خواب و خوشی می آیند و حجم «سکوت» استخوانهای ترد را می شکند و نمی شکند.

قریبی، غریبه می‌شود و از زمین و زمان بر خاک تشنه‌ی کویر می‌بارد و نمی‌بارد.

گویا پایان محتوم روشنی، تاریکی است و شب، روز ...

 

 عکس

 

 از اون لحاظ

آخ که من چقدر ایام انتخابات رو دوست دارم! فقط سه چیز میتونه تو این دنیا منو خوشحال کنه! اولیش ترشی و آخریشم فضای انتخاباتیه! (لابد می پرسید دومیش چیه؟! خب لابد نخواستم بگم که نگفتم دیگه!)

در فضای انتخاباتی ممکلت گل و گلاب میشه! آخر عشق و حال! و مردم برای مدتی ولی نعمت و چشم و چراغ نامزدها میشن! در این ایام به قدری همه چیز ایده‌آل میشه که بعضیا رو جو میگیره و احساس میکنن از این به بعد براحتی میتونن خونه خریده و و ازدواج کنن! بعضیا هم فکر میکنن از فردای انتخابات قراره تهران زیر و رو بشه و ترافیک، گرانی، چاله و چوله ها و بیکاری و همه و همه برطرف بشه و شاید پرونده هسته ای ایرانم ختم به خیر شد و حتی ممکنه رئیس جمهور لبنانم به خیر و خوشی از خر شیطون پیاده بشه و کرسی ریاست جمهوری رو دو دستی تحویل تحصن کنندگان بده!! یک تعداد قلیلیم امیدوار میشن که تهران، لوسانجلس بشه و به اونا بگن: Black Cats !!

خلاصه روزگار غریبی است! انتخابات به «آدم»، زنده است و آدم به امید! خدایا امید هیچ آدمی رو نا امید نکن! الان تقریبا بیست و هشت یا بیست و نهمین باریه که این دعا تکرار میشه!

این سری که دو سه تا انتخاباتم خورده به پست هم و همه چی به خوبی داره پیش میره! فضا کاملا انتخاباتی شده و جو همه رو گرفته! رایحه خوشخدمتی میاد! همه الان خدمتگزار، آبادگر، ایثارگر و حامی شدن! بعضی حامی دولتن! بعضی حامی قالیباف، بعضی حامی امام اول و دوم! برای بعضی هم نون تو مستقل بودنه!!

القصه! مردم تا دیروز «ناصر» بودن اما امروز «ناصب» شدن! تا فردا خدا بزرگه!

اصولگراها اصلاح طلب شدن و اصلاح طلبا اصولگرا! فرقی نمیکنه که کی چی بوده! مهم اینه که مردم الان چی دوست دارن!

صدا و سیما 36 ساعت در روز به مردم میگه شما حق انتخاب دارید و میتونید تعیین کنید که چی سر سفرتون باشه!

زندگی دگمه بازگشت نداره! اما «سونی» اینکارو برای مردم راحت کرده! کافیه با زدن دگمه Rew ببینن که با یه انتخاب قرار بود ایران برای همه ایرانیان باشه و با یه انتخاب دیگه قرار شد نفت سر سفرشون بیاد! اما اگه دستشون رو از روی دگمه Rew بردارن و یه خورده دگمه Forward رو بزنن می بینن که نفت بو میده و اخه!! پس بزار دست همونایی که عاشق چیزای بد بو هستن، بمونه! ایرانم که برای همه ایرانیانه! منم چند سالیه دارم جون میکنم تا سیتیزن ایران بشم و اسمم رو جزو اتباع ایرانی ثبت کنم! ولی هنوز موافقت نشده! آخه میگن ظرفیت ایران فقط 100 تا 120 هزار نفره!!

28 و 29 چیه؟! کوتوله لوس تلویزیون یه میکروفون گرفته دستش و از اینو اون می پرسه! به یکی از چهره های معروف سینما میرسه و میگه: «شما چرا در انتخابات شرکت می کنید؟!» اونم نیاز نیست زیاد به مخش فشار بیاره! پس بدون هیچ مکثی، بلافاصله میگه: «چون وظیفه شرعی هر ایرانیه‌» ... خدا کنه فردا سی دیش در نیاد !!
:: برچسب‌ها: نثر ادبی, عکس, طنز
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ٢٢ آذر ۱۳۸٥
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم