سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید

چندی پیش در پی راستای خبری آمده بود: «یک استاد دانشگاه در آمریکا می‏گوید می‏تواند با فرمول‏های ریاضی عاقبت هر ازدواجی را پیش‏بینی کند. وی می‏گوید یک مدل ریاضی خلق کرده است که به کمک آن می‏تواند شانس موفقیت پیوند زناشویی را پیش‏بینی کند. پروفسور جیمز موری ادعا می‏کند می‏تواند پس از برگرداندن داده‏های جمع‏آوری شده از محاوره یک زوج به زبان جبر، شانس موفقیت ازدواج آنها را با 94 درصد دقت پیش‏بینی نماید.»

بنابراین از آنجائیکه ما هیچ وقت، هیچ جا، کم نمی‏آوریم و اصولا اینکه ما هیچ چیزی کم نداریم که کم بیاوریم، که هیچ، زیادی هم داریم! و باز از آنجاییکه اصلا ما آخر پیش‏بینی، غیب‏گویی، کف‏بینی، ریاضی، جبر، اجبار، زور و … با شانس موفقیت 120 درصد! هستیم، لذا این حرکت پرفسور موری را موزیانه و اقدام علیه امنیت ملی، تشویش اذهان عمومی، تهاجم فرهنگی، ترویج فرهنگ مبتذل غرب و … می‏دانیم و برای نواختن مشت محکمی بر دهان و دماغ ایشان و امثال ایشان، چند پیش‏بینی دانشجویی تو مایه‏های «مَشتی» انجام داده‏ایم، تا ایشان و دیگر کج اندیشان و فریب خوردگان استعار پیر و امپریالیسم جهانی، زین پس به خود جرات پیش بینی کردن ندهند.

پیش بینی توپ: ما با محاسبه مجذور هزینه جراحی بینی و گونه و .. بازیگرهای یک فیلم و اندازه‏گیری محیط مثلث، مربع یا n ضلعی عاشقانه موجود در فیلم میزان فروش آن فیلم را پیش‏بینی می‏کنیم.

پیش‏بینی با کلاس: با اندازه‏گیری مجموع تعداد تخته سیاه، بادکنک، لنگه کفش، کارگر افغانی و رنگ سیاه استفاده شده در فیلم، بدون کوچکترین شک و ابهامی، مقام و جایگاه شما را در جشنواره فیلم کن پیش‏بینی می‏کنیم

پیش‏بینی باحال: با تعیین دقیق ضخامت کتابهای تست و قطر اسکناسهای تحویلی به معلمان خصوصی و همچنین شماره عینک داوطلب کنکور و در نهایت از همه مهم‏تر، قیمت سئوالات لو رفته کنکور در 24 ساعت قبل از آن، ما رتبه و رشته قبولی داوطلب را با احتمال قریب به یقین، پیش بینی می‏کنیم.

پیش بینی خودمونی: ما با تخمین میزان فعالیت شما در نشریات دانشجویی و امور فوق برنامه دانشگاه و تعداد دقایق «کَل کَل» کردن با استاد، می‏توانیم نمره شما در پایان ترم را پیش‏بینی نماییم.

پیش‏بینی ضایع: ما ضمن برآورد تعداد استعمال کلمات ببخشید، بار آخرم بود، غلط کردم و .. توسط دانشجویان بازداشت شده، می‏توانیم مساحت سلول آنها را پیش بینی کنیم.

پیش بینی لوث: ما با محاسبه تعداد مشاغل و مجموع حقوق و مدل ماشین زیر پای افراد، با کمک هندسه اقلیدسی می‏توانیم پیش بینی کنیم پدر آنها در چه پست و مقامی مشغول به کار است.

پیش بینی خفن: در این نوع پیش بینی نیازی به گفتگو با فرد مورد نظر نیست (تا چشم پروفسور جیمز موری در بیاید) ما فقط با اندازه گیری قطر میله های تخت خواب زندان، نوع گفتمان بازپرس محترم و شغل فرد بازداشت شده، طول عمر وی را پیش بینی می‏کنیم.

 

 
:: برچسب‌ها: طنز
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ۱٦ آبان ۱۳۸٢
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم