سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید

با عرض پوزش از اینکه دیر آپدیت کردم! با نزدیک شدن به امتحانات پایان ترم، دیدم بهتره به جهت تنویر افکار خصوصی و تشویش اذهان عمومی! یه دایره المعارف توپ از دوستم «عماد»، در این زمینه منتشر کنم!

امتحان، (Emtehan)

1ـ آزمون، آزمایش، تست.

2ـ لولو، هیولا، دیو، غول.

3ـ آنچه قبلش یللی تللی باشد و تنبلی، و هنگامش زجر باشد و پشیمانی و شب زنده داری، و بعدش اشک باشد و ناله و رایزنی!!

فصل امتحانات (F.Emtehanat)

1ـ بحران، هر چند روز یک بحران! ضد حالترین فصل سال.

تبصره بند 1: این بند استثناء نداره، یعنی در اینجا دیگه بچه مثبت و غیر مثبت نداریم! برای کلهم اجمعین دانشجویان بحران انگیزترین و «برو دیگه دوست ندارم» ترین! فصل ساله!

2ـ فصل کشت باقالی، ایامی است که دانشجویان در آن فرت و فرت باقالی بقل می کنن!

تبصره بند 2: حامد (یکی از دوستانم) به من میگه: «این اصطلاحاتی که تو به کار می بری، خودشون نیاز به یه دایره المعارف جداگانه داره!» مثلا همین جمله «باقالی بغل کردن!» یعنی خراب کردن! مثلا وقتی میگن فلان موتور سوار رفت توی باقالیا! یعنی این که فلانی تصادف کرد (لطفا سه مرتبه بگید: ایول!)

3ـ فصلی که در آن ناگهان تمامی استعدادهای غیر درسی انسان شکوفا می شود و آدمی، علاقه مند به انجام هر کاری می شود غیر از درس خواندن! (نشون به این نشون که این دایره المعارف هم در شب امتحان نوشته شده! به جان خودم!)

4ـ شاعر در وصف این فصل گفته: فصل ژوژمان! (امتحان) به آرامی یک مرثیه از روی سر ثانیه ها می گذرد، و نسیمی خنک از حاشیه سوراخ پتو خواب ما را آسفالت می کند!

5ـ چون می گذرد غمی نیست.

ادامه دارد ...

 

 
:: برچسب‌ها: طنز
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ۱٦ دی ۱۳۸٢
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم