سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید

عرض به حضور شما، من و دیگر دوستان قلم به دست مزدور! پس از کش و قوسهای فراوان و تدبر و تفکرهای خفن به این نتیجه رسیدیم که پس از فارغ التحصیلی کار نیست!!! (باز هم بگویید که جوانان ما خام و ناپخته اند و نمی توانند مسائل را به خوبی حلاجی کنند!)

به دنبال این کشف مهم و تاریخی بود که به صرافت یافتن راه حلی برای فرار از این بن بست صنفی و انسداد روحی شدیم (چقدر باکلاس!) و در نتیجه به این نتیجه رسیدیم که از نتیجه کار دیگر هم صنفان و فارغ التحصیلان درس عبرت بگیریم و برای آینده خود پروژکتوری تهیه کنیم تا آینده ای روشن و درخشان داشته باشیم!

القصه در مشاغل و حرفه های دیگر غور و تحقیق نمودیم تا به این نتیجه رسیدیم که یکی از راه های فرار از بیکاری و سرکار رفتن، نماینده مجلس شدن است!

نماینده مجلس شدن چند مزیت عمده و چند نقطه ضعف غیر عمده دارد! البته مزیتهای آن پر واضح است که نگفته پیداست! یعنی نیازی به توضیح ندارد! اما معایب آن یا همان معیت های غیر عمده آن مربوط به محله خوش آب و هوای اوین! اشتباه گرفته شدن با یکی دیگر و کتک خوردن یا اشتباه گرفته نشدن و کتک خوردن! و خلاصه از این جور مباحث مربوط به قضیه فشار و گروهای فشار و گفتمان فشاری است که منجر به خط خطی شدن اعضاء و جوارح بدن می شود که در نتیجه سوزش و آخ به دنبال دارد! ولی با همه این تفاسیر با توجه به مزایای عمده این شغل، معایب آن قابل چشم پوشی است!

اما واحد تحقیقات و پژوهش وبلاگ «یادداشتهای ضایع» به این نتیجه رسیده است که در این دوره زمانه برای کاندیدا شدن چند فاکتور مهم و کلیدی لازم است.

اول، تیپ و قیافه!

در مورد تیپ و قیافه هم پر واضح است که نگفته پیداست! یعنی نیازی به توضیح ندارد که اولین شرط در کاندیداتوری، قیافه فتوژنیک! با لبخندهای ملیحانه است که به همراه آراستگی سر و صورت از ملزومات اجتناب ناپذیر و تاثیرگذار است!

دوم، پول و پله یا روابط قوی!

واضح و مبرهن است که بی مایه فطیر است!

سوم، تریبون!

یکی از ادوات و تجهیزات لازم برای شرکت در رقابتهای انتخاباتی تریبون است! البته نوعش خیلی فرق نمی کند، می تواند رسمی یا غیر رسمی، شخصی یا دولتی، چوبی، آهنی، سنگی و … باشد! مهم آن است که شخص بتواند از پشت آن صدا درآورد!

در نهایت، برنامه!

در نهایت کمی هم برنامه، اعم از عملی یا غیر عملی لازم است! در صورتی که برنامه ها عملی باشند ترجیحا باید سعی شود که ترک داده شوند تا غیر عملی گردند! سپس عرضه شوند تا بیشتر مورد استقبال واقع شوند!

ادامه دارد ...

 
:: برچسب‌ها: طنز
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ٥ بهمن ۱۳۸٢
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم