سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید

عیدتون مبارک باشه، صد سال به این سالها، همیشه خوشحال و خوشگل و لپ گلی باشین! اگر می خواهید تعطیلات خوبی داشته باشین و این چند روز عید را بی دردسر، خوش بگذرونید، چند فقره توصیه دارم، توپ!!!

1ـ مراقب الگانس ها باشین. کمتر گاز بدین. صدا را کم کنید! همانطور که اطلاع دارین چندیست که «ایتس، ایتس ...» موقوف شده! لذا به مناطق حساس که می رسین قیافه جدی بگیرید و اصلا نخندین، پنجره را بدهید پایین و بگویید: «سلام علیکم برادر!»

2ـ هنگام سوار شدن به ماشین مراقب باشین دستتون لای در نره! محیط زیست را رعایت کنید و سیگار هم نکشین!

3ـ اگر مشارکتی هستین یا موتلفه ای، اگر عضو جناح چپ اصلاحات هستین، اگر جناح راستی هستین که بنا به هر دلیلی چپ کردین، تحکیم علامه هستین یا اون یکی تحکیم، اگر عضو حزب حمایت از آبادگران هستین، هیچ فرقی نمیکنه! بی خیال همه اینها برید صفا سیتی، بنگ بنگ! به این ترتیب یکی دو هفته را کمتر «سرکار» هستین!

4ـ اگه از اونهایی هستید که سرتون بره، سوغاتی یادتون نمی ره! حتما مسافرت برین!

5ـ توصیه می شود اگر شده با شتر سفر کنید، اما سوار هواپیما نشید! از ما گفتن. خوش نداریم بعد از تعطیلات تیتر بزنیم: «پرواز شماره فلان، پیچید، کوه نپیچید!» بذارید جعبه سیاه قبلی ها پیدا بشه بعد ...!

6ـ این پیشنهاد هیچ ربطی به سن و سال نداره. ویژه برنامه «عمو پورنگ» را از دست ندهید، فوتبال های مستقیم هم بد نیست. اما اکیدا توصیه می شود غیر از برنامه های ذکر شده ابدا تلویزیون نگاه نکنید! به جوونی خودتون رحم کنید! حیف شما نیست با این سن و سال، قرص اعصاب بخورین! اونقدر از فیلم و برنامه ها سانسور میشه که وقتی نسخه اصلیش رو می بینین فکر می کنین دارین یه فیلم جدید نگاه می کنین!

7ـ به توصیه بعدی توجه کنین!

8ـ توصیه شماره (1) را جدی بگیرین!

9ـ شیرینی کم بخورین! مسواک و عیدی دادن یادتون نره! (مدیون من هستین اگه برام عیدی کنار بزارید و بهم نگین! خدایی خیلی ناراحت میشم! بگید تا هر جای ایران که باشین بیام ازتون بگیرم!)

10ـ بیشتر از توصیه اول توصیه شماره (9) رو جدی بگیرید!

11ـ هر کدوم از شما اگه تونست کمی «آی، کیو» بسوزونه و راهی پیدا کنه که بچه های وبلاگ نویس بتونن به غیر از کامپیوتر و دگمه های «کی بورد»، جای دیگه ای عید دیدنی کنند، حتما یه خبری به من بده.

12ـ فعلا توصیه هایم تموم شده بنابراین توصیه قبلی رو یکبار دیگه بخونین!

12+1ـ سفرهای چند هزار کیلومتری با قدم اول شروع می شود، شروع خوبی داشته باشید ...

 
:: برچسب‌ها: طنز, سفر
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ٢٩ اسفند ۱۳۸٢
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم