سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید

به حق چیزهای ندیده و نشنیده! آدم انتظار دارد وقتی کسی پیکان عتیقه‌ی خود را می‌فروشد، حداکثر پژو RD یا پراید بگیرد، نه سانتافه و پرادو! اما وقتی کسی آگهی معاوضه‌ی پیکان با پرادو می‌دهد، به این نتیجه می‌رسیم که واقعا احمدی نژاد درست گفته و پول هدفمند کردن یارانه‌ها برکت داشته است!

احتمالا صاحب پیکان به توصیه‌ی رئیس جمهور گوش داده و در مورد نحوه خرج کردن این پول بابرکت، با اعضای خانواده شور و مشورت کرده است. در این جلسه خانوادگی، عیال محترم پیشنهاد داده که با این پول در اطراف تهران زمینی خریداری شده و در آن کارخانه‌ای احداث شود و مدیریت آن بر عهده‌ی ایشان گذاشته شود تا این سرمایه هنگفت در راه تولید و اشتغال‌زایی سرمایه‌گذاری شود.

بزرگترین فرزند خانواده نیز این طرح مادر را تایید کرده و تنها ایراد آن را «مدیریت مادر» و «گرسنه ماندن فرزندان» ذکر کرده. بنابراین برای رفع این ایراد، پیشنهاد داده که «پدر» رئیس هیات مدیره و خودش مدیر کارخانه شود. (البته ایشان استخدام یک خانم منشی خوش‌برخورد با روابط عمومی بالا را از مهمترین دلایل سودآوری و موفقیت کارخانه دانسته!)

فرزند دوم نیز که برای پاس کردن دروس دبیرستان با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند، وارد بحث شده و با پول هدفمند کردن یارانه‌ها خواستار تاسیس یک دانشگاه غیرانتفاعی شده تا هم در راستای غیر انتفاعی بودن دانشگاه، منفعتی نصیبشان شود! و هم اینکه وی بتواند بدون زحمت دکترا بگیرد! ... خلاصه هر کدام از اعضای خانواده در خصوص چگونگی خرج کردن این پول پیشنهاداتی داشتند که پدر خانواده در جمع‌بندی نهایی به این نتیجه رسیده که وجود یک خودروی شاسی بلند و باکلاس از الزامات و پیش‌نیازهای اولیه‌ی اجرای هرکدام از این پیشنهادات است!
:: برچسب‌ها: طنز, عکس
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ۱۸ دی ۱۳۸٩
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم