سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید

از آنجا که دیده شده است گاهی خبرنگاران و سارقان هر دو به زندان می افتند و از آن گذشته در روزهای اخیر حتی مشاهده شده است که به خبرنگاری تهمت دزدی زده شده است  (مسیح علی نژاد)  و شاید فردا به دزدان هم تهمت خبرنگاری بزنند!!! بنابراین برای تنویر افکار عمومی و تشویش اذهان خصوصی، سعی دارم در این نوشتار تفاوت های موجود میان سارقان و روزنامه نگاران را بیان کنم تا دیگر شک و شبهه و ابهامی باقی نماند!

1) مجرمان و سارقان حتی اگر دستگیر هم شوند کمتر کسی مطلع می شود، (مخصوصا از نوع جرایم اقتصادی) در حالی که روزنامه نگاران حتی اگر جرمی مرتکب نشوند نیز خواجه حافظ شیرازی هم متوجه می شود!!

2) سارقان می توانند کیف، بانک، جیب و غیره بزنند، در حالی که روزنامه نگارن فقط می توانند تیتر، لید، سوتیتر و در نهایت با حفظ آزادی های فردی جیغ بزنند!

3) سارقان با شاه کلید به دنبال قضایای پنهان شده می گردند، در حالی که روزنامه نگاران با قلم به دنبال شاه کلید ها می گردند!

4) سارق را باید کشت، چه با تفنگ، چه با مشت! در حالی که روزنامه نگار را باید برد، چه با پراید چه با فورد! (ترجیحا بدون پلاک تا آبها از آسیاب بیفتد)!

5) سارقان اول زندان می روند بعد اسمشان در روزنامه ها چاپ می شود، در حالی که روزنامه نگاران اول نام و مطلبشان چاپ می شود بعد زندان می روند!

 
:: برچسب‌ها: طنز
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ٢٠ فروردین ۱۳۸٤
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم