سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید

آخرین مطلبی که تحت عنوان «وصیتنامه یک روزنامه‌نگار‌» نوشتم، برای خودم بسیار مطلب جذاب و دوست‌داشتنی‌ای شد! جزو مطالبی که از نوشتنش واقعا لذت بردم! هر چند که تا قبل از نوشتنش، همانطور که گفته‌بودم، اصلا دست و دلم به نوشتن نمی رفت و درگیر یه سری مسائل ریز و درشت بودم، اما همین که تصمیم گرفتم وصیتنامه بنویسم، انگار تمام قدرت جهان در قلمم جمع شد و یخش رو ذوب کرد!!

«نمی‌دونم تا حالا وصیتنامه نوشتید یا نه»؟! ... شاید بعضی از شماها با چهره ای افروخته در مقابل این سئوال من بگه: «الهی لال بشی، من هنوز جوونم» !! ... ولی باید بگم: وصیت نوشتن به این معنی نیست که همین امروز و فردا (دور از جون شما)، غزل خداحافظی خونده بشه و «انا للله و انا الیه راجعون»!! ... به نظر من تنها کسانی نیاز به وصیت ندارند که معتقدند تا ابد الدهر موندنی و زنده اند. به عبارتی کسانی که از آب جاودانگی میل نموده‌اند!!

 

در جلسه معارفه «پور محمدی»، (وزیر کشور جدید)، دوست خبرنگاری می گفت در همان روز طبق قرار قبلی باید با «زواره ای» مصحابه می کرده، که عمر بنده خدا به این مصاحبه کفاف نداد و بدرود حیات گفت! این دوستم تعریف می‌کرد بعد از انتخابات ریاست جمهوری که برای خبرگزاری مهر با وی مصاحبه‌ای ترتیب داده بود، هرچی از دلایل رد صلاحیت شدنش توسط دوستان و همکاران دیروز پرسیده بود، زواره ای در جواب گفته بود: «نمی توانم الان به این سئوالات پاسخ دهم. همه چیزهایی که شما می‌خواهید را در آینده در کتابی خواهم نوشت و منتشر میکنم»

دوست خبرنگارم هم با شیطنت همیشگی خبرنگاران به وی گفته بود: «آخه سن و سال شما طوری نیست که خیلی به آینده امیدوار باشید!! بهتر نیست که همین حالا دلایلش را بگویید؟!!»

بنده خدا زواره‌ای هم از کوره در رفته بوده و گفته که «نخیر!!! ... من اونقدر زنده‌ام که بتونم کتاب خاطراتم را منتشر کنم»!!!

اما موضوع «مرگ» و «حیات»، یا «تا کی زنده بودن» و «کی فوت کردن»؟!!، بر خلاف تمام مسائل سیاسی، اجتماعی، اعتقادی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی، علمی، عملی و ... تنها چیزی است که نه تنها عضو سابق شورای نگهبان، بلکه تمامی اعضای فعلی شورای نگهبان هم نمی‌توانند در مورد آن حکمی صادر کرده و تفسیر به رای کنند!!!!!

 

 
:: برچسب‌ها: نکته, یادداشت, چاردیواری
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ۱٢ شهریور ۱۳۸٤
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم