سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید

حدود یک سال پیش یک مفتی وهابی از کشور تونس با صدور فتوایی با نام «جهاد نکاح» از دختران و زنان عرب خواست برای تأمین نیازهای جنسی جنگجویان مسلح که علیه حکومت سوریه می جنگند،‌ به خاک سوریه بروند.
«محمد العریفی» از مفتی‌های سرشناس وهابیت عربستان نیز با صدور فتوایی، اعلام کرد که حتی زنان شوهردار هم می توانند تن به «جهاد نکاح» بدهند! چندی پیش نیز شیخ «ناصر العمر» از شیوخ سلفی سعودی با صدور فتوایی جدید، جهاد نکاح با محارم را نیز حلال اعلام کرد! بر اساس فتوای او، اگر جنگجویان دختر یا زنی برای نزدیکی با وی پیدا نکردند،‌ می‌توانند با محارم خود این کار را انجام دهند!
اصولا و اساسا همیشه میان «ما» و «آنها» اختلاف فرهنگی وجود داشته است؛ مثلا ما به «گچ» می‌گوییم: «گچ»! در حالی که یک وهابی عرب‌زبان هرچه زور بزند نمی‌تواند چنین چیزی بگوید. لذا از شدت زور قرمز شده و ممکن است مثل آتشفشان فوران کند و به پایان برسد!
در اثر اختلاف فرهنگی ذکر شده ظاهرا به افرادی که ما می‌گوییم: «زنان بدکاره» یا «...» و «...» آنها می‌گویند: «زنان جهادگر»! حالا چون انجام این کار محدود به کشور خودشان نمی‌شود و این عمل جهادی! در کشورهای دیگری رخ می‌دهد، عبارت دقیق آن می‌شود: «زنان جهادگر جهانگرد»!
با این توصیف زنان خیابان را در آنجا «مجاهد» صدا کرده و حتما به خانه فساد نیز «میدان جنگ» می‌گویند! و در چنین میدان جنگی است که هر فرد دیگری هم بود «وحشی» و «...» می‌شد و رم می‌کرد و سینه همنوع خود را می‌درید و قلبش را می‌بلعید!
تسلیحات و جنگ افزارهای جهاد نکاح نیز در نوع خود منحصر به فرد است که چون خانواده در اینجا تردد می‌کند وارد آن مقوله نمی‌شویم! همچنین برای اینکه از دایره ادب و نزاکت خارج نشویم به مباحث درجات نظامی جهادگران، درصد جانبازی و نحوه اسارت و شهادت در این نوع جهاد نمی‌پردازیم و از شما نیز خواهش می‌کنیم به آن فکر نکنید!:: برچسب‌ها: طنز
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ۱۸ شهریور ۱۳٩٢
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم