سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید

خوشبختانه در مملکت شهید پرور ما همواره در باغ شهادت باز است و ملت قهرمان‌پرومان از این نعمت الهی هرگز محروم نمی‌شوند!

البته بخش عمده و قابل توجهی از باغهای شهادت و درهای فراخ آن! مربوط به شرکتهای هواپیمایی می‌شود که الحق و الانصاف سابقه خوبی در این زمینه برای خود دست و پا کرده‌اند! و هر کدام سابقه درخشانی در رساندن مردم به فیض شهادت دارند! یکی از محاسن این شرکت‌ها این است که برای به فیض شهادت رساندن مردم، اصلا و ابدا تبعیض قائل نمی‌شوند و فقیر و غنی و رئیس و مرئوس را به یک اندازه تحویل می‌گیرند! به گونه‌ای که بر اساس آمار شهدای صوانح هوایی، به غیر از اسامی افراد عادی، به کسانی چون نظامیان عالی رتبه، وکیلان و وزیران متعددی نیز بر می‌خوریم که حکایت از یکسان‌نگری شرکتهای هواپیمایی و عدم قائل شدن تبیعیض برای شهید کردن مردم است! و واقعا در نوع خود تحسین برانگیز بوده و به عبارتی می‌توان گفت شرکتهای هواپیمایی توانسته‌اند نام خود را جزو نادر نهادهایی بگنجانند که بر مبنای اسناد و مدارک موجود، عدالت اجتماعی را به بهترین شکل ممکن رعایت کرده‌اند و حق و ناحق نمی‌کنند!!

در راستای این فعالیت خداپسندانه! شرکت‌های هواپیمایی اخیرا تلاش بسیاری کردند که حداد عادل و هاشمی رفسنجانی، روسای مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت را نیز به فیض شهادت برسانند! ولی این دو جنبه شهید شدن نداشتند و قسر در رفتند!!

امیدوارم ما هم در پروازی که در آخر این هفته داریم لیاقت شهادت پیدا نکنیم و قسر در بریم!! وگرنه جامعه مطبوعات ایران 9 تن دیگر از حرفه ای ترین زحمت کشان این عرصه را از دست خواهد داد و در سوگ خواهد نشست!! (البته به عبارت دقیق تر: جامعه مطبوعات برای 8 نفر و انجمن حمایت از کهنسالان برای 1 نفر!!)
:: برچسب‌ها: طنز, گزارش
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ٢۸ فروردین ۱۳۸٥
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم