سيدحسين قوامي
آثار نویسنده
لینکستان
امكانات جانبي
 

برای مشاهده صفحه قلم اندیش2 (علوم ارتباطات، روابط عمومی، روزنامه نگاری و ...) به اینجا مراجعه کنید

 

خواندن مطلبی، انگیزه ای شد که داستان نسبتا بلندی بنویسم، که یکی از دوستان لطف کرد و بواسطه تناسب نوشته با فضا و موضوع وبلاگش، آنرا بطور کامل در صفحه‌اش قرار داد. خوشحال خواهم شد اگر حوصله‌تان آمد و خواندید، نظرتان را در موردش بدانم.

 

چاردیواری

 کسی، تو هر کجای این کره خاکی زندگی می‌کنه، تو ذهنش یه آرمان شهر داره، یه مدینه فاضله، یه اتوپیا، یه بهشت، یا هر چیز دیگه و هر اسم دیگه ای که شما دوست دارید! اسم ها اصلا مهم نیستن. فقط حجاب و پرده‌ای هستن که اصل قضیه رو پنهان می کنن. برای همین اصلا بیاید روی اونجایی که دوستش داریم، اسم نزاریم. همینقدر که یه جایی هست که ما آرزو داریم اونجا زندگی کنیم، کافیه.

اصلا بیاید یه کاری کنیم. بیاید یه تیکه کاغذ برداریم و سرزمین رویاهایمون رو توش تشریح کنیم. یعنی برای خودمون بنویسیم که اونجایی که ما دوسش داریم چه جور جاییه و چه آدمایی باید داشته باشه؟ و اگه قرار بود همین فردا راهی اونجا بشیم، چه کسی و چه چیزی رو دوست داشتیم با خودمون همسفر کنیم و ببریم؟!

من اینکار رو کردم و روی یه تیکه کاغذ سرزمین رویاهام رو تعریف کردم و کسایی و چیزایی که دوست داشتم با خودم ببرم اونجا رو لیست کردم، چیزهای جالبی دستگیر خودم شد!! شاید بخشی از اونها رو هفته بعد نوشتم!! شما هم همین الان امتحان کنید ...

 

 

 ضایع نامه

اگر با من موافق باشید که جام جهانی خیلی شبیه انتخابات می مونه، در اون صورت بازیکنهای فوتبال هم مثل کاندیداها می مونن! اونوقت شاید هر توپی هم که شوت میشه، حکم یه رای رو داشته باشه! اگه اینطوری باشه، حتما سه تا داور هم می تونن جای دوازده نفر اعضای شورای نگهبان باشن و صلاحیت بازیکن ها و سرنوشت هر توپی رو تعیین کنن!! اما تنها چیزی که  تو هیچ کدومش فرق نمیکنه، ماییم که در جفتش تماشاچی هستیم!!!

 

 

 عکس هفته

این عکس میتونه دقیقا حکم همون «دگمه»ای رو داشته باشه که اونقدر زیبا هست که ارزش داره ببریش خیاطی و از خیاط بخوای که براش یه دست کت و شلوار شیک بدوزه!!

دیدن این عکس برای من انگیزه ای شد که چند تا مطلب ریز و درشت بنویسم! البته برای اینکه به ذهن شما سمت و سویی ندم، ترجیح دادم نوشته‌هام رو برای خودم نگه دارم، تا شما از زاویه دید خودتون به این عکس نگاه کنید و چیزی که دوست دارید در موردش بنویسید!

 

 

اینم عکسهایی از آخرین متد شستشوی هواپیما و فراخوان اکس پارتی!!

 

 

 شعر

سهراب سپهری شاعر و نقاش مشهور معاصر در سال 1307 در کاشان متولد شد و در اردیبهشت 1359 در اثر بیماری سرطان جان به جان آفرین تسلیم کرد و در همان شهر مدفون شد.

 

زندگی رسم خوشایندیست

زندگی بال و پری دارد با وسعت «مرگ»،

پرشی دارد اندازه «عشق».

زندگی چیزی نیست، که لب طاقچه عادت از یاد من و تو برود.

زندگی حس غریبی است که یک مرغ مهاجر دارد.

زندگی سوت قطاری است که در خواب پلی می پیچد.

زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست.

خبر رفتن موشک به فضا،

لمس تنهایی «ماه»،

فکر یوییدن گل در کره‌ای دیگر ...

 

 

 اس ام اس

1ـ زندگی دو چیز به من آموخت: مرگ آرزو و آرزوی مرگ.

2ـ زندگی مثل پیانو میمونه، دگمه‌های سیاه برای غمها و دگمه‌های سفید برای شادیها، زمانی می‌توان آهنگ زیبایی نواخت که دگمه‌های سفید و سیاه را با هم زد.

3ـ زندگی شهد گل است، زنبور زمان می‌مکدش، آنچه می‌ماند عسل خاطره‌هاست.

4ـ زندگی قصه‌ای است که کودکان از آن آگاهند، برای همین زندگی را با گریه آغاز می‌کنند.

5ـ زندگی چون ته خیار تلخ است!

6ـ زندگی دو نیمه است، نیمه اول در انتظار نیم دوم، و نیمه دوم در حسرت نیمه اول.

7ـ زندگی دریای بیکران عشق است، پارو بزن تن‌پرور!

8ـ زندگی بی آب از گلوی ماهی پایین نمی‌رود!

9ـ زندگی گل زردیست به نام غم، فریاد بلندیست به نام آه، مروارید غلتانیست به نام اشک و آینه شکسته ایست به نام دل.

10ـ زندگی دو چیز به من آموخت: آرزوی مرگ و مرگ آرزو.
:: برچسب‌ها: داستان کوتاه, چاردیواری, طنز, عکس
نويسنده: سید حسین قوامی
تاريخ: ٢٠ خرداد ۱۳۸٥
نظرات ()
 
موضوعات
صفحه دیگرم