13 نحس نیست، خبر خوش غیرهسته‌ای است!

سلام

مثل اینکه معضل زیاد بودن حجم مطالب بدجور گریبان گیر هفته‌نامه یادداشتهای ضایع شده است! بنابراین در این هفته ضمن اینکه سعی کردم بسیار موجز و خلاصه بنویسم، باز هم تاکید می‌کنم که اگر همچنان انتقادها ادامه داشت، بنا بر اصل مردم‌سالاری و دموکراسی‌خواهی، در آینده‌ای نزدیک به شیوه قبل رجعت خواهد شد!!

 

 

 ضایع نامه

13 نحس نیست، خبر خوش غیرهسته‌ای است!

در سیزدهمین سفر استانی رئیس جمهور، از جانب ایشان خبر خوش غیر هسته‌ای اعلام شد!

به گزارش خبرنگار هفته‌نامه یادداشتهای ضایع، آیت ا... احمد جنتی در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اظهار داشت: «نامه احمدی نژاد به بوش الهام خداوند است. خداوند به مردم و این مملکت عنایت دارد و ما باید قدر این عنایت را بدانیم ... خداوند مى خواهد قدرت این مملکت را زیاد کند و به این نحو الهام مى کند ...»

با فاصله حدود یک هفته از انتشار خبر فوق، خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی (که خبرنگار این هفته‌نامه هم جزو آنها بود!) خبر دادند: رئیس جمهور در جریان الهامات جدیدی که در سیزدهمین سفر استانی به ایشان شده بود، ثابت کرد که عدد 13 به هیچ وجه نحس نیست و در اثبات آن خبر خوش غیرهسته‌ای را افشا کرد!

به گفته منابع آگاه و ناآگاه، ایشان در جریان بازدید از شهر تفرش بر اساس آخرین الهامات رسیده!‌ در مورد مسابقات جام جهانی پیش بینی کرد: تیم ایران از مرحله مقدماتی رقابتهای جام جهانی صعود خواهد کرد!

شایان ذکر است پیش از این نیز محمد علی‌آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی، پیش بینی کرده بود که ایران در بازی های جام جهانی ۲۰۰۶، برابر تیم هاى مکزیک و پرتغال یک بر یک می‌شود و آنگولا را دو بر یک شکست مى دهد!!

لازم به توضیح است که آقای جنتی و دیگر منابع مطلع هنوز در رابطه با این موضوع که آقای علی آبادی نیز از الهام خداوند بهره ای برده‌اند یا اینکه این موضوع مختص به رئیس جمهور است، اظهار نظری نکرده‌اند!

 

 

 چاردیواری

جدیدا یه کشف بسیار مهم و سرنوشت ساز کردم! ولی نگرانم اگه اینجا بنویسم، شما برید به اسم خودتون ثبت کنید! از طرفی هم از اونجا که کارم خبررسانیه نمی تونم بهتون نگم! بنابراین میگم، اما مرام داشته باشید و به اسم خودتون ثبتش نکنید!!

اخیرا کشف کردم برای کسی که سرش درد می کنه برای بحث و کل کل کردن با دیگران و پیچوندن اینو و اون، پر درآمدترین مسیر، انسانی‌ترین طریق، معقول‌ترین راه و مشروع‌ترین روش برای برآورده کردن این حس و علاقه، انجام مصاحبه است!!!

برای تایید صحت ادعای بنده و راستی آزمایی این کشف تاریخی می تونید سراغ «حمیدرضا ترقی» و «عبدالواحد موسوی لاری» رو ـ که هفته پیش باهشون مصاحبه داشتیم ـ بگیرید و صحت و سقم این ادعا رو از اونها جویا بشید!!

البته اگه دستتون بهشون نرسید، میتونید چند روزی دندون رو جیگر بزارید تا مشروح این مصاحبه‌ها در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار چاپ بشه و خودتون قضاوت کنید!!

 

 

 عکس هفته

این تصویر آنقدر گویاست که نیازی به هیچ توضیح اضافی ندارد. تنها توضیح اینکه با کلیک بر روی تصویر، اگر علاقه مند بودید، می‌توانید مجموعه کامل این تصاویر را نگاه کنید.

 

 

 

 شعر

معمولا اشعار فروغ فرخزاد (1345ـ 1313 هـ . ش) را زیاد نمی پسندم. اما شعر زیر جزو معدود اشعاریست که برایم دلنشین بوده و دوستش دارم.

 

نگاه کن که غم درون دیده‌ام

چگونه قطره قطره آب می‌شود

چگونه سایه سیاه سرکشم

اسیر دست آفتاب می‌شود

نگاه کن

تمام هستیم خراب می‌شود

شراره‌ای مرا به کام می‌کشد

مرا به اوج می‌برد

مرا به دام می‌کشد

نگاه کن

تمام آسمان من

پر از شهاب می‌‌شود

تو آمدی ز دورها و دورها

ز سرزمین عطرها و نورها

نشانده‌ای مرا کنون به زورقی

ز عاجها، ز ابرها، بلورها

مرا ببر امید دلنواز من

ببر به شهر شعرها و شورها

به راه پر ستاره می‌کشانیم

فراتر از ستاره می‌نشانیم

نگاه کن

من از ستاره سوختم

لبالب از ستارگان تب شدم

چو ماهیان سرخ رنگ ساده دل

ستاره چین برکه‌های شب شدم

چه دور بود پیش از این زمین ما

به این کبود غرفه‌های آسمان

کنون به گوش من دوباره می‌رسد

صدای تو

صدای بال برقی فرشتگان

نگاه کن که من کجا رسیده‌ام

به کهکشان، به بیکران، به جاودان

کنون که آمدیم تا به اوجها

مرا بشوی با شراب موجها

مرا بخواه درین شبان دیر پا

مرا دگر رها مکن

مرا از این ستاره‌ها جدا مکن

 

 

 اس ام اس

1ـ دعای پسر مجرد: اللهم ارزقنا حوریة نجیبة تکدانة هلو کم توقعا و والدینها رو به موتها و جهیزیتة کاملة و کدبانوا فی امور المنزل و تسلیما لخشم!

2ـ دعای دختر مجرد: اللهم عجل فی ازدواجنا و تکمیل دیننا، ورزقنا زوج الذی رفیعن مدرکها و مالن کثیرا و بیتن مستقلا و سیارتن پرشیا !

3ـ میگن زنهای بد حجاب 30 هزار تومن جریمه میشن. اگه خواستی زن بگیری اول برو خلافیشو بگیر!!

۴ـ دنیا را بدون خانم ها تصور کنید: بازارها خالی، پولها اضافه، خیابونها خلوت، مخابرات ورشکسته، شیطان بیکار! همه میرن بهشت!

5ـ زن از شوهرش می پرسه: عزیزم تو زن خوشگل دوست داری یا زن با شعور؟! شوهرش میگه: هیچکدوم عزیزم، من تو رو دوست دارم!!

6ـ زنه به شوهرش میگه اسم سه چیز ترسناک رو بگو که به «خ» شروع بشه. شوهرش میگه: خودت، خواهرت و خدابیامرز مادرت!!

7ـ قلب دخترها مثل فرودگاهی است که موندن هواپیما در اون بستگی به زمان فرود هواپیمای بعدی داره!

8ـ زنها به خوبیه مردان میتوانند اسرار را حفظ کنند! اما با گفتن آن می خواهند یکدیگر را در حفظ آن شریک کنند!!

9ـ خدا زمین را آفرید و گفت: چقدر قشنگه. خدا مرد را آفرید و گفت: چقدر قشنگه. سپس زن را آفرید و گفت: عیبی نداره! آرایش میکنه قشنگ میشه!!

10ـ ابتدا خداوند زمین را آفرید و سپس استراحت کرد. بعد مرد را آفرید و سپس استراحت کرد. آنگاه زن را آفرید، از آن پس نه مرد استراحت کرد، نه زمین و نه خدا !!

 

/ 34 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دختربابايی

سلامممممممممممم :) حسين فک کنم برگردی به سبک قبليت بهتره.. بعدم کشفت ما رو له کرده پسر عمو!

ساناز

واقعا شاهکاری حسين با اين کارات...چرا زود جا زدی هان؟!!از زی زی به می زی تبديل شدی؟!!!در ضمن قابل توجه حنيف خان مرد سالار:بابا خودتم که یه پا زي زی هستی اخه جمله اخرت اندش بودااااااااااااااااااا

مريم مهتدی

با اين شعر فروغ خيلی کيف ميکنم.با اينکه دخترم ولی بعضی فضاهای زيادی رمانتيک شعر های فروغ رو نمیپسندم.ترجيح ميدم بيشتر شاملو بخونم تا فروغ.ميدونی ديگه..ذهن های منفی هميشه دنبال چيز های سياه هستند.مثل شهر های سياه شاملو.ديگه خيلی بخواد فضای سفيد شعر قشنگ باشه ميشه شعر های مشيری يا گاهی مصدق.

مريم

بله....کی گفته ۱۳ نحسه؟؟؟ فقط خدا کنه نحسيش آدم رو نگيره!! شاد باشی.

سجاد

.نوشتم فقط به خاطر تو

معلمی از بهشت

سلام جناب مهندس نداشتیم ها.یه سوت بزنم فمینیستهای وبلاگستان سه سوته خاک این جا را به توبره بکشند؟

معلمی از بهشت

از قدیم می گویند زن بلا باشد به هر کاشانه ای/ بی بلا هرگز نباشد خانه ای.یه ای ام ای زنونه هم هست علیه مردها: عکس همسرانتان را در کبفتان بگذارید و هر وقت مشکلی داشتید به عکس نگاه کنید تا یادتان بیاید مشکل بزرگتری هم دارید

موسی

لازم می بينم از طريق اين تريبون از ساناز و کامنتش تشکر کنم !(۶ تا پایین تر از این کامنت) واقعا آخر کامنته... البته منظور من اون جمله داخل پرانتزشه !! ايول. حنيف جان ! جا داره که کامنت ايشون بره توی چشم شما... !!

حنيف

با سلام خدمت ساناز عزيز... چرا حرفی رو ميزنی که اين موسی بی جنبه سو استفاده کنه ضمنا اينجانب مدافع حقوق زنان بوده واز اين قشر واقعا (بوق ممتد) دفاع ميکنم لذا شما اصلا خودتون را ناراحت نکنيد.ضمنا از جمله بالا رييس مستثنی است. سری هم به ما بزن...

م

سلام به روزم بیا