وجه تشابه و تمایز مجلس و مدرسه!!

چند وقتی است که طنز خونم بدجور افتاده پایین!! بنابراین از همه دوستان محترم و مردم همیشه در وبلاگم! خواهش می‌کنم اگه سوژه مناسبی برای نوشتن طنز سراغ دارند، هر چه سریعتر به من اطلاع دهند و انسانی را از افسردگی نجات دهند!! آخه «ضایع نویس» فقط در سه حالت افسرده می‌شود: 1ـ خوابش کم شود! 2ـ ترشیجات بهش نرسد! 3ـ طنز خونش پایین بیافتاد!!

از آنجا که راه حل دو مسئله اول قبلا کشف شده است! لطفا شما راه حل مسئله سوم را کشف کنید!!

در ضمن دوست عزیزی با نام «امضا محفوظ» برای نوشته قبلیم، پیامی گذاشته بود که با تشکر مجدد از وی، در همان قسمت توضیحاتی برایش نوشته‌ام.

 

 

وجه تشابه و تمایز مجلس و مدرسه!!

از آنجا که قرار است تعطیلات مجلس در سوم مهرماه به اتمام برسد و نمایندگان محترم مجلس هفتم، مانند میلیونها دانش‌آموز، کیفشان را زیر بغل بزنند و با لباسهای احتمالا نو! در محل کار خود حاضر شوند، بنابراین تصمیم گرفتم چون گذشته، در جهت تنویر افکار عمومی و تشویش اذهان خصوصی! در این نوشتار به تشریح و تبیین تشابه و تفاوتهای دانش‌آموزان و نمایندگان! و همچنین مدرسه و مجلس بپردازم!!

 

تشابه

1ـ هم مجلس و هم مدارس با آغاز فصل پاییز و شروع ماه مهر آغاز به کار می‌کنند!

2ـ نمایندگان و دانش‌آموزان، هر دو با تاخیر در محل کار خود حاضر می‌شوند و هر لحظه منتظر جیم زدن از آن هستند!

3ـ در هر دو پوشیدن شلوار لی، پیراهن آستین کوتاه، رنگهای شاد و ... ممنوع است!

4ـ هر دو گروه در زمان سخنرانی دیگران مشغول صحبت با بغلیشان هستند!

5ـ هر دو در سه ماه تابستان تعطیل هستند!

6ـ برای تصاحب و رسیدن به هر کدام باید پولهای کلان خرج کرد!

7ـ هر دوی آنها اگر دیکته‌های گفته شده را خوب ننویسند، رد می‌شوند!!

 

تفاوت

1ـ دوران دانش‌آموزی، 12 سال است، اما دوران نمایندگی 4 سال!

2ـ دانش‌آموزان مدرسه می‌روند که در آینده احتمالا نماینده شوند، ولی نمایندگان مجلس می‌روند که یا به پول برسند، یا وزیر شوند!! (بلا نسبت تعداد قلیلی از آنها !)

3ـ نمایندگان مجلس دو روز در هفته مجلس می‌روند، در حالیکه دانش‌آموزان شش روز در هفته!

4ـ دانش‌آموزان برای رسیدن به کلاس بعدی مجبورند که در امتحانات قبول شوند، اما نمایندگان راه‌های بهتر و ساده تری برای رفتن به مراحل بالاتر دارند!

5ـ دانش آموزان بیشتر تذکر می‌شنوند، در حالیکه نمایندگان هم تذکر می‌شوند و هم تذکر می‌دهند! (اعم از آیین‌نامه‌ای و غیر آیین‌نامه‌ای!)

6ـ دانش‌آموزان بیشتر توضیح می‌دهند، در حالیکه نمایندگان بیشتر توضیح می‌خواهند و استیضاح می‌کنند!

7ـ دانش آموزان نمی‌توانند مشکل مردم را حل کنند، اما نمایندگان می‌توانند و نمی‌کنند!

8ـ دانش آموزان بعد از ورود به مدرسه باز هم باید پول خرج می‌کنند، ولی نمایندگان پس از ورود به مجلس دیگر پول خرج نمی‌کنند و تنها پولهای بدست آمده را می‌شمارند!!

9ـ هر دوی آنها پس از انتقاد از شرایط موجود و مدیران مربوطه، مورد توبیخ قرار می‌گیرند و با آنها برخورد می‌شود، با این تفاوت که دانش‌آموزان مصونیت ندارند، اما نمایندگان مصونیت دارند!

10ـ دانش‌آموزان شب عید پیک شادی می‌گیرند، اما نمایندگان فیش یک میلیون و 200 هزار تومانی!!

 

نتایج اخلاقی و غیر اخلاقی!!

1ـ دانش آموز بودن وقتی به درد می‌خورد که بعدش نماینده مجلس بشوید!

2ـ با توجه به اینکه تفاوتهای مجلس و مدرسه، خیلی بیشتر از مشابهتهای آن است، بنابراین اصلا مقایسه آنها محلی از اعراب نداشته و درست نمی‌باشد! لطفا دیگر تکرار نشود!!!

 

/ 12 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هانيه

سلام ... آخه به قول خودتون مجلس و مدرسه با اين همه تفاوت چه ربطی به مقايسه دارند!! ولی جالب بوداااا ... درمانی هم برای کمبود طنز سراغ ندارم، فکر کنم سرخود معالجه می‌شه!

احسان

سلام البته تو مجلس دستمال هم پهن است وبوب وازلین هم بلند

دختر بابایی

سلامممممممممممممممم :) چاييتو عوض کن طنزت خوب ميشه (جان خودم نسخه رو حال کردی)

كتاب سپيد

سلام بر ضايع نويس عزيز...از تفاوت هاي بسيار مهم كه بهش اشاره نكردي اينه كه اگر دانش آموز بدي باشي بي سواد مي موني ولي اگر نماينده بدي باشي مشاور وزير مي شي!!!!...من مدتها بود كه نديده بودمت ....عجب آدم دلش واسه اين دنياي سيم و خازن تنگ مي شه ... اي پدر تراشه هاي الكتروني بسوزه ...تا بعد

فسقلی

سلام ........مقایسه جالبی بود .................... یه تفاوت دیگه اینه که تو مدرسه هر چند وقت یه بار پدر و مادر بچه ها رو می خوان تا دست گلهای بچه هاشون رو ببینن اما تو مجلس دیگه کسی نیست که بتونی دست گل نمایندها رو نشونشون بدی ............ موفق باشید

محبوب

سلام.خوبه که طنز خونت پايين افتاده.دوست داری شبهای برره رو ببين تا کلی سوژه پيدا کنی.

سعيد خليفه پور

بابا خيلی حال کردم مخصوصا با مردم هميشه در وبلاگ . این به اون در .نکته ی ظريفی بود . اين همه سوژه ( مثلا من ) منم می خوام عسکم و بذارم تو وبلاگ . يا الله بهم بگو . بدجنس

rahil

يک وجه تمايز ديگه هم اينکه معلم ها دانش آموزانشان را ول می کنند می روند جلوی مجلس نمايندگان تحصن

sami

کی ميگه دانش آموز بودن وقتی به درد ميخوره که بعدش نماينده مجلس شی ... ! اه اه ! ( من که ترجیح میدم تا آخر عمر دانش آموز بمونم ولی...!) باحال بود ... با آخرين تفاوتش کيف کردم باحال اومدی !

F A L G O O S H

heeeeeeeeeey kojaee baba? kam peyda??? oomadam bega, saram saleme, negaran boodi .... :D