دایرّه المعارف ضایع (۱)

با عرض پوزش از اینکه دیر آپدیت کردم! با نزدیک شدن به امتحانات پایان ترم، دیدم بهتره به جهت تنویر افکار خصوصی و تشویش اذهان عمومی! یه دایره المعارف توپ از دوستم «عماد»، در این زمینه منتشر کنم!

امتحان، (Emtehan)

1ـ آزمون، آزمایش، تست.

2ـ لولو، هیولا، دیو، غول.

3ـ آنچه قبلش یللی تللی باشد و تنبلی، و هنگامش زجر باشد و پشیمانی و شب زنده داری، و بعدش اشک باشد و ناله و رایزنی!!

فصل امتحانات (F.Emtehanat)

1ـ بحران، هر چند روز یک بحران! ضد حالترین فصل سال.

تبصره بند 1: این بند استثناء نداره، یعنی در اینجا دیگه بچه مثبت و غیر مثبت نداریم! برای کلهم اجمعین دانشجویان بحران انگیزترین و «برو دیگه دوست ندارم» ترین! فصل ساله!

2ـ فصل کشت باقالی، ایامی است که دانشجویان در آن فرت و فرت باقالی بقل می کنن!

تبصره بند 2: حامد (یکی از دوستانم) به من میگه: «این اصطلاحاتی که تو به کار می بری، خودشون نیاز به یه دایره المعارف جداگانه داره!» مثلا همین جمله «باقالی بغل کردن!» یعنی خراب کردن! مثلا وقتی میگن فلان موتور سوار رفت توی باقالیا! یعنی این که فلانی تصادف کرد (لطفا سه مرتبه بگید: ایول!)

3ـ فصلی که در آن ناگهان تمامی استعدادهای غیر درسی انسان شکوفا می شود و آدمی، علاقه مند به انجام هر کاری می شود غیر از درس خواندن! (نشون به این نشون که این دایره المعارف هم در شب امتحان نوشته شده! به جان خودم!)

4ـ شاعر در وصف این فصل گفته: فصل ژوژمان! (امتحان) به آرامی یک مرثیه از روی سر ثانیه ها می گذرد، و نسیمی خنک از حاشیه سوراخ پتو خواب ما را آسفالت می کند!

5ـ چون می گذرد غمی نیست.

ادامه دارد ...

 

 

/ 22 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
divoooooooooone

سلام . من برگشتم .بگم که خيلی باحال مينويسی . با اجازه لينکيدمتون . سر بزن

negah!

( : چقدر همدرد داشتن خوبه !

sajad

ايول بابا اين ولاگ باحالت منو کشته ا۱ ديت کردم يه سری حتما بيا

پريا

سلام .. امیدوارم با این وصف امتحانات رو خوب پاس کنی!!!!!!!!!!

الهام!

تموم شد......... هورااااااااااااا

روشن

سلام!‌اولين بار بود كه اومدم بلاگت، خيلييييييييييييييي باحال بود! چقدر هم متنوع و از همه چيز توش هست! اميدوارم كه امتحانات هم خوب بدي. به منم سر بزن!

shahrzad

شازده کوچولو رو به سوی گل سرخ ها گفت:شما زيباييد اما به خاطره شما نمی توان مرد.گل سرخ من از همه ی شما سر است چون من فقط به او آب داده ام او را به زير حباب بلورين گذاشته ام و به شکايت او به خود ستايی او و گاه به سکوتش گوش داده ام .او گل سرخ من است///دوست عزيز سلام !!!از غيبت طولانی خودم و شقايق در اين دنيای مجازی عذر خواهي می کنم...خونه ی دلمونو اپديت کرديم خوشحال می شم به ما سر بزنی...جاويد باشی و نگاهت در منتهای آبی ها جاويد...

hossain

سلام آقای ضايع ...... وقتی يک آدم ضايع بخواد وبلاگ ضايعی که از يک نويسنده ضايع با موضوعاتی ضايع رو بخونه انتظار داری که ضايع نشه؟بعد به دوستان ضايع خود بگه که يک وبلاگ ضايع ی که توسط يک آقای ضايع با مطالب ضايع..... چيه باز ادامه بدم ...... دوست عزيز سلام ..... من در پشت اين نوشته هايت شخصی خوشفکر و عميقی يافتم .... از دوست شدن با شما خوشحال خواهم شد ميبينم به شريعتی علاقه داری اگرسر زدی مقاله نو انديشی دينی توهمات و واقعيات را حتما بخوان راجع به شريعتی نظرم را نوشته ام... موفق باشی ...

hossain

ای خدا .....؟!آخر از اينهمه آدم درست حسابی واتيکت دار يک آدم ضايع بود که تونست يکمی تاحدودی منو درک کنه ...از خوشحالی داشتم بال در ميآوردم .....کسی که تونست مطالب منو بخونه و از اين کار پشيمون نشه ..؟! از اين نقد های ضايع بيشتر بکن که سخت محتاجم .... اما در مورد کامنت ..... راستش شايد يکنفر هم پيدا بشه و بگه چرا از رجوی اسم بردی موضوعيت نداشت و.... مگر موضوع مقاله چه بود ... دوست من لب کلام اين بود که کليه روشنفکران دينی از بازرگان بگير تا شريعتی و سروش و ملی مذهبی ها و مجاهدین وحتی مطهری و .... در اصل دنبال اين بودند که اسلام را بزک کنند و استفاده ابزاری در جهت تهييج مردم برای اهداف خاص خودشان بکنند و من استدلال کرده ام که اين همان نکته انحرافی است که در بطن نوگرائی دينی نهفته است همه شان چنين بودند ...

ROOH

۱- سلام و مخلصيم ۲- دست شما درد نکنه ۳- نمی دانم چرا همه فکر می کنند چلچلراغ آخرشه !!! بچه های ما هم مرتب می گويند می خواهيم شبيه چلچراغ باشيم يا بهتر از اون ! يکی نيست بگه بابا چلچراغ سيخی چند؟ چلچراغ مرد .... در خصوص جزئيات هفته نامه بايد بگم اين هفته نامه مجوز روانشناسی داشته و با همين زمينه ۳ شماره هم منتشر کرده اما مدير مسئول يک تيم جوان جمع کرده که به قول خودش يزند روی دست چلچراغ !البته تا اعلام نظر وزارت برای تغيير نام و زمينه فعاليت نشريه ما بايد صبر کنيم . فکر می کنم طی دو هفته آينده منتشر بشود. اما شما محبت کن و درباره روزنامه ابتکار و کادرش به من اطلاعات بده . و همچنين در باره نشريه خودتون . البته من معتقدم ( ياداشت ها ضايع ) برای يک ستون يا يک صفحه اسم مناسبی است . اما به درد نام يک نشريه نمی خورد . فکر می کنم اين نام اگر چه اويل جذاب باشد اما به مرور نتيجه معکوس خواهد داد . ياداشت ها ضايع دست بالا می تواند نام يک ويژه نامه طنز باشد . با گذاشتن اين نام برای مجله مخاطبان وزين و جدی را از دست خواخهيد داد ! مخاطب طنز طلب هم مي دانی که هميشگی و پا برجا نيست . به هر حال اميدوارم موفق باشی .....