ایران زیبا (قسمت اول)

سال نوی همگی مبارک و فرخنده باشد و امیدوارم در سال جدید به هرچه که می‌خواهید برسید.

نوروز امسال قید مهمان و مهمان‌بازی را زدیم و بر قیمت گزاف بنزین و شلوغی راه‌ها چشم بستیم و دل به جاده دادیم و طی ٨ روز، از 7 استان گذشتیم و به گرد پاره‌ای از کشورمان گشتیم و تا مرز عراق پیش رفتیم.

از تهران شروع کردیم و با عبور از قم، اراک، بروجرد، خرم‌آباد، اندیمشک، شوش، شوشتر، اهواز، آبادان، خرمشهر، بندرامام، ماهشهر، رامشیر، رامهرمز، باغملک، ایذه، شهر کرد، دلیجان، سلفچگان و ساوه، دوباره به تهران رسیدیم!

در این راه دور و دراز با دیدنی‌های عجیب و غریب و بی‌نظیری روبرو شدیم و گاهی به ایرانی بودن خود افتخار کردیم و گاهی از آن شرمنده شدیم! هم خوشحال شدیم و هم ناراحت. هم پر انرژی و هم افسرده. خندیدیم، تصادف کردیم، تعجب کردیم و انگشت به دهان و سر در گریبان ماندیم و در نهایت با کوله‌باری از خاطرات تکرار ناشدنی برگشتیم.

شاید تکراری باشد که بگویم هر وجب از خاک ایران‌مان بی‌مانند و زیباست و عجایبی دارد که شاید در هیچ نقطه‌ی دیگر جهان مثل و مانند نداشته باشد. اما حیف که قدر آن را نمی‌دانیم و نه تنها در نگهداری آن کوشا نیستیم، بلکه جد و جهد خود را در راه صدمه زدن و تخرب آن به کار گرفته‌ایم!

در چند پست آینده در نظر دارم با تصاویر و نوشته‌هایی، شما را در بخشی از این سفر همسفر کنم.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

قسمت اول: ایران زیبا

قسمت دوم: لرستان

قسمت سوم: اندیشمک و سد دز

قسمت چهارم: کاخ آپادانا و قلعه شوش

قسمت پنجم: دانیال نبی

قسمت ششم: چغازنبیل و زیگورات

/ 3 نظر / 25 بازدید
زهرا

بسيار سفر بايد كرد تا پخته شود خامي سفر همه اش سرشار است از تجربه هاي تلخ و شيرين كه بايد تلخي ها را از ياد برد تا كام شيرين شود الان كه به اين سفر مي كنم مي بينم چقدر دوست داشتم همه چيز بهتر از اين باشد و مطمئن هستم با تجربه هايي كه من و تو در اين سفرها كسب كرديم حتما سفرهاي بعدي در روزها و سال هاي آينده بهتر از اين خواهد بود گرچه اين سفر هم در نوع خودش نسبتا خوب بود.

مصطفي

حسين جان،اين مسير بيشتر شبيه جاده ي راهيان نوره ها

ایوب

بي صبرانه منتظر خواندن مطالب جذاب، از مجموعه سفرنامه‌هاي نوروزي‌تان هستيم.