معاوضه پیکان با پرادو!

به حق چیزهای ندیده و نشنیده! آدم انتظار دارد وقتی کسی پیکان عتیقه‌ی خود را می‌فروشد، حداکثر پژو RD یا پراید بگیرد، نه سانتافه و پرادو! اما وقتی کسی آگهی معاوضه‌ی پیکان با پرادو می‌دهد، به این نتیجه می‌رسیم که واقعا احمدی نژاد درست گفته و پول هدفمند کردن یارانه‌ها برکت داشته است!

احتمالا صاحب پیکان به توصیه‌ی رئیس جمهور گوش داده و در مورد نحوه خرج کردن این پول بابرکت، با اعضای خانواده شور و مشورت کرده است. در این جلسه خانوادگی، عیال محترم پیشنهاد داده که با این پول در اطراف تهران زمینی خریداری شده و در آن کارخانه‌ای احداث شود و مدیریت آن بر عهده‌ی ایشان گذاشته شود تا این سرمایه هنگفت در راه تولید و اشتغال‌زایی سرمایه‌گذاری شود.

بزرگترین فرزند خانواده نیز این طرح مادر را تایید کرده و تنها ایراد آن را «مدیریت مادر» و «گرسنه ماندن فرزندان» ذکر کرده. بنابراین برای رفع این ایراد، پیشنهاد داده که «پدر» رئیس هیات مدیره و خودش مدیر کارخانه شود. (البته ایشان استخدام یک خانم منشی خوش‌برخورد با روابط عمومی بالا را از مهمترین دلایل سودآوری و موفقیت کارخانه دانسته!)

فرزند دوم نیز که برای پاس کردن دروس دبیرستان با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند، وارد بحث شده و با پول هدفمند کردن یارانه‌ها خواستار تاسیس یک دانشگاه غیرانتفاعی شده تا هم در راستای غیر انتفاعی بودن دانشگاه، منفعتی نصیبشان شود! و هم اینکه وی بتواند بدون زحمت دکترا بگیرد! ... خلاصه هر کدام از اعضای خانواده در خصوص چگونگی خرج کردن این پول پیشنهاداتی داشتند که پدر خانواده در جمع‌بندی نهایی به این نتیجه رسیده که وجود یک خودروی شاسی بلند و باکلاس از الزامات و پیش‌نیازهای اولیه‌ی اجرای هرکدام از این پیشنهادات است!

/ 5 نظر / 39 بازدید
زهرا

1- سلام 2- ما که هیچکدمش را نداریم اما ... 3- این مردها همیشه به خاطر شکمشون حاضر به پیشرفت بانوان نیستند! البته شما که جای خود دارید... 4- منشی خانوم هم از اون حرفها بود! البته این طور برداشت می شه که از آنجا که خانوم ها هیچ چیز را از خاطر نمی برند در مناصبی چون صرفا جهت اطلاع و یادآوری به مدیران بهترین نقش را ایفا می کنند.! می بینی باز هم یه زن کارهای یک مرد را مدیریت می کنه!

ایوب

شماره اين آقاي خوش ذوق كارآفرين رو اگر داشتي، مي‌شد يك مصاحبه توپ باهاش ترتيب داد. بابا اين بيل گيتس و استيو جابز كلاً كم آوردند.

hassansilent

سلام وبلاگ جالب و خوبی دارید . اگه به منم سر بزنید خوشحال میشم . موفق باشید .[منتظر]

At

یاد این افتادم که چند وقت پیش ها رووم به دیوار رفتیم دبی به یه خیابون بود که سر تا سرش کارخونه و نمایندگی شرکت های اتومبیل سازی جهان بود از هوندا و هیوندا و فورد و نیسان و ..بگیرید تا آخرش ! بهد ایران خوردرو هم با اعتماد به نفس تمام در کنار این دفتار نمایندگی داشت !!!

AmiR

خاک تو سره فضولت...یارو حال کرده با شاسی بلند طاق بزنه