غزل، از نوع خداحافظیش !

آخرین مطلبی که تحت عنوان «وصیتنامه یک روزنامه‌نگار‌» نوشتم، برای خودم بسیار مطلب جذاب و دوست‌داشتنی‌ای شد! جزو مطالبی که از نوشتنش واقعا لذت بردم! هر چند که تا قبل از نوشتنش، همانطور که گفته‌بودم، اصلا دست و دلم به نوشتن نمی رفت و درگیر یه سری مسائل ریز و درشت بودم، اما همین که تصمیم گرفتم وصیتنامه بنویسم، انگار تمام قدرت جهان در قلمم جمع شد و یخش رو ذوب کرد!!

«نمی‌دونم تا حالا وصیتنامه نوشتید یا نه»؟! ... شاید بعضی از شماها با چهره ای افروخته در مقابل این سئوال من بگه: «الهی لال بشی، من هنوز جوونم» !! ... ولی باید بگم: وصیت نوشتن به این معنی نیست که همین امروز و فردا (دور از جون شما)، غزل خداحافظی خونده بشه و «انا للله و انا الیه راجعون»!! ... به نظر من تنها کسانی نیاز به وصیت ندارند که معتقدند تا ابد الدهر موندنی و زنده اند. به عبارتی کسانی که از آب جاودانگی میل نموده‌اند!!

 

در جلسه معارفه «پور محمدی»، (وزیر کشور جدید)، دوست خبرنگاری می گفت در همان روز طبق قرار قبلی باید با «زواره ای» مصحابه می کرده، که عمر بنده خدا به این مصاحبه کفاف نداد و بدرود حیات گفت! این دوستم تعریف می‌کرد بعد از انتخابات ریاست جمهوری که برای خبرگزاری مهر با وی مصاحبه‌ای ترتیب داده بود، هرچی از دلایل رد صلاحیت شدنش توسط دوستان و همکاران دیروز پرسیده بود، زواره ای در جواب گفته بود: «نمی توانم الان به این سئوالات پاسخ دهم. همه چیزهایی که شما می‌خواهید را در آینده در کتابی خواهم نوشت و منتشر میکنم»

دوست خبرنگارم هم با شیطنت همیشگی خبرنگاران به وی گفته بود: «آخه سن و سال شما طوری نیست که خیلی به آینده امیدوار باشید!! بهتر نیست که همین حالا دلایلش را بگویید؟!!»

بنده خدا زواره‌ای هم از کوره در رفته بوده و گفته که «نخیر!!! ... من اونقدر زنده‌ام که بتونم کتاب خاطراتم را منتشر کنم»!!!

اما موضوع «مرگ» و «حیات»، یا «تا کی زنده بودن» و «کی فوت کردن»؟!!، بر خلاف تمام مسائل سیاسی، اجتماعی، اعتقادی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی، علمی، عملی و ... تنها چیزی است که نه تنها عضو سابق شورای نگهبان، بلکه تمامی اعضای فعلی شورای نگهبان هم نمی‌توانند در مورد آن حکمی صادر کرده و تفسیر به رای کنند!!!!!

 

 

/ 12 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محبوب

خوبه که حداقل مرگ وجود داره وگرنه مجبور بوديم هميشه قيافه های يک سری آدما رو تحمل کنيم .به اميد روزهای بهتر .

سعيد خليفه پور

صادق هدايت می گه : همه از مرگ فرار می کنن من از زنده گی سمج خودم !!!

كتاب سپيد

سلام امير عزيز..باز منو ياد کل نفس ذائقه و.. انداختی؟...شما هم زورت به ما رسيده ..از شوخی گذشته باهات صد در صد موافقم ... می دونی که چی می گم...مرگ در يک قدمی است...تا بعد

m.jamshidi

نظرخاصی ندارم.

كتاب سپيد

سلام ..بازم که بحث مرگ و اينها آوردی وسط....حالا نمير تا بعدا...حسب فرموده به روزم..تا بعد

فریبا پژوه

مي توانند اتفاقا! دست کم گرفتين ها! فکر می کنين دبير محترم شورا به صورت قانونی در قيد حيات هستن؟!

ghazale

سلام.با اينکه همه از مرگ مهربون غافليم.اما اون هميشه کنار ما وبه ياد ماست . گاهی باعث خلاصی ما از تباهی ميشه.گاهی به ما انگيزهء خوب زندگی کردن ميده...هرچی هست يه نعمت بزرگه يه نعمت پنهون...دوسش دارم..خيلی زياد .موفق باشی.

sami

بنده خدا مرد؟! ! اگه اون خبر نگار اون سوال رو نمی کرد که اونم اون جوابو نيمداد ممکن بود الان اون زنده بود ! چی شد !بازم که شد مرگ و وصيت نامه و ....

amir

پس از ان که گردم زمستی هلاک به ائين مستان بريدم به خاک به تابوتی از جنس تاکم کنيد به ائين مستان به خاکم کنيد/ديد وصيت ناه نوشتن درد نداشت!