دانشجویان جهان کاندیدا نشوید!!

در یادداشت قبلی نوشتم که بعد از فارغ التحصیلی، یکی از راه های فرار از بیکاری و سرکار رفتن، کاندیدا شدن است! در ادامه نیز یادآور شدم که برای کاندیداتوری نیاز به تیپ و قیافه! پول و پله! تریبون! و در نهایت برنامه! است.

با این تفاسیر ما دانشجویانی که با اجازه شما در حال فارغ شدن هستیم، به بررسی شرایط پرداختیم تا اگر اوضاع بر وفق مراد بود ما هم کاندیدا شویم، بنابراین با بررسی های انجام شده و با توجه به آنکه برای کاندیدا شدن هیچ کم و کسری نداشتیم، عزم خود را جزم کردیم تا برای کاندیداتوری اقدام کرده و ثبت نام کنیم! تا اینجا 50 درصد قضیه حل شده بود و فقط مانده بود 50 درصد مابقی آن!

حتما حکایت خواستگار جوان را شنیده اید که هنگام بازگشت از خواستگاری، دوستش پرسید چه شد و او گفت: 50 درصد قضیه درست شد، من دختر را می خواهم، ولی 50 درصد دیگرش او مرا نمی خواهد!

حالا این حکایت، شده بود حکایت ما، 50 درصدی که مربوط به عزم و اراده ما و شرایط کاندیدا شدن بود، حل شده، مانده 50 درصد مربوط به تایید یا رد صلاحیت‏ها!

البته از آنجا که ما در محل و دانشگاه به عنوان بچه مثبت و سربه زیر شناخته می شدیم فکر می کردیم از این نظر مشکلی نداشته باشیم و به راحتی تایید صلاحیت بشویم. اما بعد از مدتی که نتایج اعلام شد، همه پی به اشتباه خود بردند، چون قبلا از این که کار به مراحل بالاتر برسد، تحقیقات دانشجویی! کار دستمان داد. تمام دوستانم رد شدند و من تازه فهمیدم که تا به حال با چه انسانهایی دوست بودم!

مثلا «سعید» اصلا به قیافه اش نمی خورد، ولی در یک مسابقه فوتبال محلی چنان خطایی می کند که بازیکن حریف 2 دقیقه از درد پا می نالید! از «سعید» بدتر «حامد» بود. شنیدم که به جشن تولد «موسی» رفته ولی کادوی تولد نگرفته بود! خب معلوم است که باید ردش کنند! اگر او به مراحل بالا برسد چگونه می خواهد دست خالی به تولد مردمی برود که او را انتخاب کرده اند! یا مثلا خود «موسی» در برگه امتحان سیالات، شعر حافظ نوشته بود! خب این یعنی نشر اکاذیب، یعنی تشویش اذهان عمومی! یعنی اقدام علیه امنیت ملی! اصلا حقش بود! تازه ترم پیش ازش جزوه می خواستم نداد! حالا انتظار داره که صلاحیتش تایید بشود! نه تنها نباید تایید شود بلکه به نظر من باید تکذیب هم بشود، تا درس عبرتی باشد برای آیندگان!

خلاصه سرتون را درد نمی آورم، اینگونه شد که همه حذف شدند جز من! یعنی از بین ما فقط صلاحیت من تایید شد و بقیه برو بچ تکذیب شدن! که این امر دلایل متعدد و گوناگونی داره و پر واضح است که نگفته پیداست!

به نظر من این کار بخاطر بهره وری در کار است! یعنی شما حساب کنید یه تعداد زیادی آدم می خواهند کاندیدا شوند و با ساعتها وقت تلف کردن و تشکیل دفاتر نظارتی، در نهایت یه تعداد مشخصی انتخاب شوند؛ خب بهتر است از اول همان تعداد مشخص کاندیدا شوند و سپس انتخابات برگزار شده و همان ها هم انتخاب شوند! با این کار نه وقت تلف می شود نه هزینه های مربوطه صرف هیچ و پوچ می شود! اصلا من معتقدم در تمام مسائل باید اینجوری عمل نمود. البته بین خودمان بماند ولی این استراتژیک مهم وقتی که به یک ورزشگاه رفته بودم به ذهنم رسید. آنجا که رفتم، دیدم عده ای دارند میدون. از بلغیم پرسیدم: «آقا ببخشید اینا واسه چی میدون؟!» یارو گفت: «به نفر اول جایزه میدن» همون موقع هم بهش گفتم: «خب برای چی بقیه میدون؟!»

تازه اگر این موضوع هم در نظر نگیریم، از قدیم گفتند: «دو دو تا میشه چهار تا، … نهایتش پنج تا! …» نمی‏شود همه سرشان را بندازند پایین بیایند کاندیدا بشن. فقط تعداد محدودی نامزد مورد نیازه، بالاخره هر چیزی حساب کتاب داره. باید بیایند صلاحیتشون رو نشون بدن تا مورد پسند واقع بشه! بنده خدا اصغر آقا اونقدر اومد در خونه همسایه ما و گل و شیرینی گرفت تا بالاخره دختره همسایه به عنوان نامزد پسندیدش و «بله» گفت. نامزد شدن که الکی نیست. از قدیم گفتن هر کسی طاووس خواهد جور هندوستان کشد.

اینا رو من میگم ولی باز 10 تا از بچه هایی که رد شدن، هی شلوغ میکنن و به مسئول بررسی ها میگن چرا ما رد شدیم؟! ما هم باید کاندیدا بشیم! اون بنده خدا هم در کمال خدمت رسانی به مردم میگه: «چی؟! گفتین 9 نفر بودین؟! شما 8 نفر می خواهید کاندیدا بشید که چی؟! 7 نفرتون هم زیاده، چه برسه به 6 نفرتون! تازه به ما گفته بودن فقط 5 نفرتون رو تایید کنیم، که حالا من دوست دارم 4 نفرتون رو تایید کنم! راستی سه نفری که تایید میشن می خوان چکار کنن؟! 2 نفرهم می‏تونن همون کارها رو انجام بدن؟! پس بیا یه نفرتون بره تا پشیمون نشدم!!!»

 

/ 33 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهام

يه عالمه از نماينده های مجلس استعفا دادن!

معلمی از بهشت(سها)

به به.پس می تونيم به داشتن پارتی اميدوار باشيم.امير آقا بگو حقوق معلمها رو زياد کنن.تو صحن علنی مجلس هم داد نزن.به خودم بگو ميگم همه معلمای سعادت آباد برای دوره بعدی هم بهت رای بدن.خيلی که تند نرفتم.رفتم؟؟؟

hossain

امير آقا سلام .... بابت لينک ممنون راستش مسافرت بودم ديشب رسيدم هنوز پست و نخوندم خوب نخونده ميگم که بابا بهت رای نميدم ...... به همان علتی که قبلا گفتم ......

روشن

سلااااااااااااااااام :) دوست جون بهت لينکيدم... راستی!‌از آخرین باری که اومدی فکر کنم ۳ بار دیگه آپدیت کردم :) فعلا قربونت!

رها

سلام ، بابا آخر سياسی بازي و از اين حرفها... ولی از اعتماد به نفست خوشم اومد. خارج از جدی مواظب باش حالا که کانديد شدی رقبا کار دستت ندن ها...

ليبرالهاي گيرت مدار

سلام مهندس.اولندش که ظاهرا هم رشته ايم ! دومندش لينکيديم در قسمت اعضای کله گنده.حال کردی نه؟! سومندش چرا صلاحيت شما تاييد شد؟

روشن

ای بابا! بازم که آپديت نکردی که... کجايی؟؟

باران

سلام.دروغ که شاخو دم نداره نه؟ در ضمن خيلی به ماجرای تائئد صلاحيت خنديدم. عاااااااااالی بود. راستی به ما هم سری بزنيد و اگه خوشتون اومد بگيد تا تبادل لينک کنيم. در ضمن همه برو بچ که اين کامنت رو می خونن برای يه جشن که تو وبلاکم مفصلا توضيح دادم دعوتن. همين تور شما آقای مهندس.. به اميد ديدار . باران