در وفات متوفی!

 

آنهایی که فکر می‌کنند این مناظره به صورت مستقیم از تلویزیون پخش می‌شود، زهی خیال باطل! اما بهرحال ساعت ۱۶.۳۰ عصر پنجشنبه قرار است رئیس جمهور و تعدادی از اقتصاددانان سر اقتصاد بیمار ایران مناظره داشته باشند! در حالی که قدیمی‌ها بسیار سفارش کرده‌اند که «خوبیت ندارد پشت سر مرده حرف زد»!

البته در وفات این متوفی! یک عزم ملی در کار بوده است و منحصر به دولت نهم نمی‌شود! بلکه حاصل اشتراک مساعی و تلاش همگانی است! در اثبات این موضوع می‌توان به مصادیق و نمونه‌های بسیاری اشاره کرد. اما یکی از آنها بسیار جالب‌تر از بقیه است!

امسال قیمت مدل به خصوصی از گوشی موبایل در روز دوم خرداد حدود 480 هزار تومان بود، که در روز چهارم خرداد (تنها در فاصله یک روز) به 580 هزار تومان رسید! قیمت همان مدل گوشی در 29 خرداد حدود 610 هزار تومان شد و در ۱۱ تیر به 640 هزار تومان رسید. و در فاصله کمتر از دو روز (در 12 تیر) قیمت آن به 360 هزار تومان و در ۱۷ تیر به ۴۲۰ هزار تومان تغییر یافت!!

بنابراین وقتی روند تغییر و تحول قیمت مسکن، لبنیات و دیگر چیزهای پیرامون خود را بررسی کنید، حتما تایید می‌کنید که پشت سر مرده نباید حرف زد!!

/ 12 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سهيلا ملکی

سلام من هم به شدت مشتاقم که ۵ شنبه برسه و اين بحث رو ببينم .....اميدوارم فضای بحث اينقدر باز باشه که منتقدين همونطور که تو رسانه ها نقد می کنن بتونن حضورا هم همون مسائل رو عنوان کنن....در واقع اميدوارم امنيت در آزادی بيان هم باشه و در عين حال شجاعت بيان شدنش هم باشه.......هر چند زياد نميشه اميدوار بود چون می ترسم بحث رويه احساسی (دست گذاشتن رو مواردی که باعث غليان احساسات مردم ميشه)پيدا می کنه و در ضمن اخيراْ هم که اعلام کردند که هيچ رسانه ای نبايد خودش رو منتقد دولت بدونه و اعلام کردند کاسه ی صبر نداشته ی دولت لبريز شده و برخورد جدی ميشه با اين اقدامات......(خدايی يه جا ميگن حمايت ا منتقدين يا جا می گن برخورد و يه جاهم جلسه علنی مي زارن ...يه ذره دقت بشه ميشه فهميد در واقع می خوان که چی بگيl

سهيلا ملکی

۱.شما می تونيد انتقاد کنيد و بايدم انتقاد کنيد ولی انتقادی کنيد که ما توان دفاع داشته باشيم در برابرش ...يا بگيد ما بهتون بگيم از چی انتقاد کنيد ...اينجوری هم انتقاد شده هم ما کم نياورديم(نشانه ی آزادی بيان و انديشه در دولت) ۲. دنيا زيباست بياييد همه تنها از کلمات زيبا برای هم بگيم از عدالت و مهر ورزی و اسطوره ها و از چهره هايی که از معجزات قرن شدن(اين هم حرفای خوب تو دنيا چرا هی چيزای بد بد بگيم؟) ۳. بجای حرف زدن مجلس بگيريم گريه کنيم به خاطر مظلوميت اين دولت که یک شب در میون یه ۱ساعتی وقت خوابین دارن(که هر چه کردند ديگران کردند ...که هر چه هست دولت دگر کرده است)..ولی کاش خدايی راحت می گرفتن می خوابيدن که تو بيداری هی نون تازه تو سفره ی مرم نذارن.... ۴.خدا آخر و عاقبت همه مون رو بخير کنه که انگار زيادی داريم زبون درازی می کنيم........ به هر حال ما که مشتاق اين مناظره ايم خدارو چه ديده ايد(در نا اميدی بسی اميد است)

آيدين(پسرآرتا)

سلام نه قربان مارو چه به عاشقی اينها همه حرفهای لحظات تنهايی است و در مورد اين مرده کاملا با شما موافقم مثل هميشه

گمگشته

والا در اينجا لازم می دونم به عنوان يه دانشجوی اقتصاد (اهوم!!!) که اميدواره اقتصاد توسعش اين ترم پاس شه!!! اینطور بگم که : اوضاع تمامی ممالک در حال توسعه بهتر از ما نیست که شاید بدتر هم باشه... و این واقعیتیه که حتی اگر بجای رئیس جمهور محبوبمون!! خود کنز (از پدران علم اقتصاد) بر سر کار تشریف داشتن نمی تونستند چنین اوضاع قمر در عقربی رو سامان بدند چه برسه به ...

سجاد

خوب دست از سر مرده بردارين ديگه!! با شما هم هستم آسيد حسين خان!

نسرين

هر چی فکر کردم که چی بنويسم به جايی نرسيدم. چی بگم با اين همه انسان فرهيخته و دانشمندی که تو مملکت ما تو راس کار واقعا دارن برای اقتصاد اين مملکت زحمت ميکشن و اصلا خواب و خوراکشون قطع شده.!!!!!!!!!! اين تازه گوشه ای از ......

بنت الهدی صدر

هوم ؟ حالا چرا از ۱۸ تير انتظار فرج اقتصاد را در پنجشنبه موعود می کشيد ؟! می دونيد در توجيه تورم و وضع اقتصاد مملکت چه استدالالی می شه گفت ؟! حالا می گم ! اگه قیمت مسکن رفته بالا ، خب لبنیات ارزان شده ، اگه طلا گرون شده خب مبايل ارزون شده (دروغ که کنتور نداره!) چه قدر تمام این مسائل با هم سنخیت داره !! مگه نه ؟! اگه اقتصاد مرده خب يه دولتی اومده روی کار که ديوانه خدمت کردن به مردم خوب و اصيل ايران زمين است !!!!! يا علی

نرگس

خوب همونطور که خودت گفتی قيمت گوشی از480 هزار تومن در روز دوم خردادماه به ۴۲۰ تومن تو روز ۱۷ تير رسيده.پس ميبينيم که دولت نهم فقط به دنبال ارزونی بوده!! حالا باز پشت سرش بد بگو!!

هاله

فاتحه مع الصلوات يا بی صلوات ؟

masoud

http://www.mojobaby.com/yazdani