صرفا جهت اطلاع!

بعضی چیزها وجود دارد به هم نمی‌آیند. یعنی هر کاری کنی جور نمی‌شوند! یکی از این وصله‌های ناجور، برنامه 90 است که هرطوری فکر کنی، با صدا و سیمای ما جور در نمی‌آید و با وجود آن می‌توانی برنامه‌های صدا و سیما را به دو قسمت گروه کنی: گروه اول؛ «برنامه 90» و گروه دوم؛ «برنامه‌های دیگر»!

اما موضوع این نوشته، عادل فردوسی‌پور و برنامه‌اش نیست؛ بلکه می‌خواهم در مورد محمد دلاوری و صرفا جهت اطلاعش صحبت کنم که اخیرا داشت خود را به گروه اول اضافه می‌‌کرد و برنامه‌ی 90 را از مهجوریت درمی‌آورد؛ ولی با هشیاری و وسواس بالای مدیران صدا و سیما در این راه ناکام ماند!

«صرفا جهت اطلاع» جزو معدود برنامه‌هایی بود که تا حدودی به حرف‌هایی که مردم در کوچه و خیابان و مترو می‌زنند، نزدیک شد و کمی تا قمستی حرف دلشان را زد. بنابراین در بیابان صدا و سمای ما، لنگه کفشی بود که طرفداران زیادی پیدا کرد و حتی بسیاری از بینندگان ماهواره را نیز شب‌های جمعه پای صدا و سیما نشاند. اما همانطور که می‌دانید آستانه‌ی تحمل در ایران مانند کاراکتر «رشید» (بازیگر اصفهانی تئاتر طنز) است! یعنی بر خلاف نام و ادعایش، بسیار کوتاه و کوتوله است! بنابراین اصلا جای تعجب نداشت که این برنامه هم بعد از چند دفعه سانسور و پخش نشدن، دچار تغییراتی چون کاهش زمان پخش و تغییر مجری شود.

از این هفته قرار است صرفا جهت اطلاع در زمانی حدود 4 تا 5 دقیقه به روی آنتن رود و احتمالا در آینده‌ای نزدیک نیز کلا از روی آنتن سقوط کند و محکم بر زمین بخورد!

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

چندی پیش در دنیای مجازی، مصاحبه‌ی کوتاهی با محمد دلاوری داشتم که در ادامه می‌آید:

1ـ بیشتر رسانه‌های تصویری را می‌پسندی یا رسانه‌های مکتوب؟

هر دو

2ـ تا چه میزان صحت و اعتبار اخبار وابسطه به رسانه است؟

بسیار

3ـ آیا اخبار تولیدی خود را می‌بینی یا می‌شنوی؟ چه حسی داری؟!

بله ... خوب

4ـ در هنگام تهیه خبر، بیشتر چهره‌ی سردبیر و مافوق‌تان پیش چشمتان تداعی می‌شود یا اصول و فنون خبرنویسی؟

سردبیر که اصول را یادآوری می‌کند.

5ـ کدامیک از سبک‌های تنظیم خبر را می‌پسندی و با آن راحت‌تری؟

هرم وارونه

6ـ حجم سوژه های کار شده‌ی شما بیشتر است یا سوژه‌های کار نشده؟

کارشده

7ـ در توضیح وبلاگت نوشته‌ای «اینجا جایی برای شنیدن است» ... وقتی از سطح شهر گزارش تهیه می‌کنی و مردم برای طرح مشکلاتشان به شما مراجعه می‌کنند، چه حسی داری؟

وقتی کاری از دستم نمی اید ناراحت میشوم.

8ـ آیا شنونده‌ی خشک و خالی، فایده‌ای هم دارد؟!

نه اما بعضی ها میگویند فقط بشنو

9ـ چرا بعید است رازهایی که نمی توانی از تلویزیون بگویی، اینجا هم امکان گفتنش را داشته باشی؟

واقعا چرا ؟؟

10ـ وقتی بعید است رازهایی که نمی توانی از تلویزیون بگویی، اینجا هم امکان گفتنش را داشته باشی، پس چرا نام وبلاگت را «اعترافات» گذاشته‌ای؟

آدم ارزوهایش را تبدیل به اسم می‌کند ... اسمم محمد است که شاید کمی مانند آن مرد بزرگ شوم.

/ 4 نظر / 2 بازدید

rezap502.epage.ir عالی بود به من هم سری بزن با هم تبادل اطلاعات کنیم

یاسر

سلام دوست عزیز ... _________ سری جدید کاغذ دیواری های یاس گرافیک________ منتظر حضور گرمت هستم ... با تشکر یاسر داودفر

سايه بوني

مردی به استخدام یک شرکت بزرگ درآمد. در اولین روز کار خود، با کافه تریا تماس گرفت و فریاد زد: «یک فنجان قهوه برای من بیاورید.» صدایی از آن طرف پاسخ داد: «شماره داخلی را اشتباه گرفته ای. می دانی تو با کی داری حرف می ‌زنی؟» کارمند تازه وارد گفت: «نه» صدای آن طرف گفت: «من مدیر اجرایی شرکت هستم، احمق.» مرد تازه وارد با لحنی حق به جانب گفت: «و تو میدانی با کی حرف میزنی، بیچاره.» مدیر اجرایی گفت: «نه» کارمند تازه وارد گفت: «خوبه» و سریع گوشی را گذاشت.