چرا بیکارید؟ ما شما را سر کار می گزاریم! (۲)

به ادامه روشهای پیشنهادی برای کاریابی توجه فرمایید:

3ـ برای آنکه هیچگاه بیکار نگردید، پس از فارق التحصیل شدن در هر مقطعی بلافاصله در آزمون مقطع بعدی شرکت کنید تا بیکار و الاف نمانید، و جلوی قسمت شغل در فرمهای مختلف بنویسید «دانشجو» یا «پشت کنکوری».

4ـ یکی دیگر از راههای فرار از بیکاری آنست که پس از فارق التحصیلی و یا در حین تحصیل، عضو دستجات و احزاب سیاسی شوید تا همیشه سرکار باشید! (تبصره: ترجیحا عضو شورای مرکزی)

5ـ می توانید برای رفع بیکاری بدنبال مدهای جدید باشید. بعنوان مثال هر روز موهایتان را یک جور بزنید و لباسهای عجیب و قریب بپوشید، و اگر هم مد کم آوردید به سراغ تغییر رنگ چشم با لنزهای مختلف و جراحی دماغ و لپهای گوگوری مگوریتان (بینی و گونه) بروید.

6ـ یکی از روشهای قدیمی کاریابی که ریشه در یزد داشته و قدما تحت عناوین مجعول و گاه قبیح می شناختند، اخیرا با عنوان «پاچه خواری» معروف گردیده که نتایج رضایت بخش و مطلوبی داشته است.

7ـ یکی دیگر از روشهای نه چندان قدیمی کاریابی استفاده از سابقه جبهه، ریش و تسبیح می باشد که اکنون دیگر کاربردی نداشته و بجای آن می توانید از سابقة زندان یا بازداشتتون استفاده کنید. (تبصره: ترجیحا انفرادیش بهتره)

8ـ از دیگر روشهای سر کار رفتن که لازمه آن کمی موقعیت سنجی و زکاوت می باشد، حدس زدن رئیس جمهور آینده و بدنبال آن رفتن در ستاد انتخاباتی وی می باشد. که سر کار رفتن هشت ساله فرد تضمین می گردد. (تبصره: لازم به ذکر است این شغل برای افرادی که دنبال کار دائمی هستند پیشنهاد نمی شود)

 

اگر با بکار گیری راهکارهای فوق به نتیجه مطلوب نرسیدید یا شما در ایران زندگی نمی کنید، یا عرضه کار پیدا کردن ندارید. بنابراین برید به یکی بگید یه بیل خاک بریزه روی سرتون!

/ 8 نظر / 44 بازدید
khers mehrban

سلام دوست عزيزم اميرگل خوش به حالت که مراسم رفته بودی کاش از مراسم می نوشتی . من احه تو يه ده کوره ای هستم که ۱۰ ساعت با تهران فاصله دارد و نتونسته بودم بيام . در ضمن ادرس خرس مهربان عوض شده ودر ادرسی که در اين کامنت اومده مينويسم .مجددا اين پيروزی برای ازادی و دموکراسی و حقوق بشر را تبريک ميگويم . خرس مهربان

omid

سلام از اينکه به من سرزدی ممنونم .مطلبت جالب بود

hamid ziaiy

سلام ممنون همکار من هم در يک روزنامه قليل الانتشار کار می کنم و دانشجو هم هستم !

مهدي

سلام ..ممنونم که سر زديد . منتظر اين شعر بلند شما خواهم ماند .موفق باشيد

Ahriman

ممنون که به من سر زديد. يک راهش هم اين است که مثل ما به وبلاگنويسی مشغول شويم و سر کار بمانيم. دوباره ميام اينجا. فعلا خداحافظ

داداشي

فايده ای نداره. اسن کارا که گفتی هيچکدوم درامد زا نيست.

سعيد خوب و اقا

بايد عرض كنم كه مرسي . و اينكه به زود يوبلاگ جديدي خواهم نوشت و شما را از آدرس آن با خبر خواهم كرد مي دانم كه بي صبرانه منتظر هستي . همينطوره ....... ؟

هالو هفت شنبه

خیلی زیبا بود شاد باشی