دانشجویان جهان کاندیدا شوید!

عرض به حضور شما، من و دیگر دوستان قلم به دست مزدور! پس از کش و قوسهای فراوان و تدبر و تفکرهای خفن به این نتیجه رسیدیم که پس از فارغ التحصیلی کار نیست!!! (باز هم بگویید که جوانان ما خام و ناپخته اند و نمی توانند مسائل را به خوبی حلاجی کنند!)

به دنبال این کشف مهم و تاریخی بود که به صرافت یافتن راه حلی برای فرار از این بن بست صنفی و انسداد روحی شدیم (چقدر باکلاس!) و در نتیجه به این نتیجه رسیدیم که از نتیجه کار دیگر هم صنفان و فارغ التحصیلان درس عبرت بگیریم و برای آینده خود پروژکتوری تهیه کنیم تا آینده ای روشن و درخشان داشته باشیم!

القصه در مشاغل و حرفه های دیگر غور و تحقیق نمودیم تا به این نتیجه رسیدیم که یکی از راه های فرار از بیکاری و سرکار رفتن، نماینده مجلس شدن است!

نماینده مجلس شدن چند مزیت عمده و چند نقطه ضعف غیر عمده دارد! البته مزیتهای آن پر واضح است که نگفته پیداست! یعنی نیازی به توضیح ندارد! اما معایب آن یا همان معیت های غیر عمده آن مربوط به محله خوش آب و هوای اوین! اشتباه گرفته شدن با یکی دیگر و کتک خوردن یا اشتباه گرفته نشدن و کتک خوردن! و خلاصه از این جور مباحث مربوط به قضیه فشار و گروهای فشار و گفتمان فشاری است که منجر به خط خطی شدن اعضاء و جوارح بدن می شود که در نتیجه سوزش و آخ به دنبال دارد! ولی با همه این تفاسیر با توجه به مزایای عمده این شغل، معایب آن قابل چشم پوشی است!

اما واحد تحقیقات و پژوهش وبلاگ «یادداشتهای ضایع» به این نتیجه رسیده است که در این دوره زمانه برای کاندیدا شدن چند فاکتور مهم و کلیدی لازم است.

اول، تیپ و قیافه!

در مورد تیپ و قیافه هم پر واضح است که نگفته پیداست! یعنی نیازی به توضیح ندارد که اولین شرط در کاندیداتوری، قیافه فتوژنیک! با لبخندهای ملیحانه است که به همراه آراستگی سر و صورت از ملزومات اجتناب ناپذیر و تاثیرگذار است!

دوم، پول و پله یا روابط قوی!

واضح و مبرهن است که بی مایه فطیر است!

سوم، تریبون!

یکی از ادوات و تجهیزات لازم برای شرکت در رقابتهای انتخاباتی تریبون است! البته نوعش خیلی فرق نمی کند، می تواند رسمی یا غیر رسمی، شخصی یا دولتی، چوبی، آهنی، سنگی و … باشد! مهم آن است که شخص بتواند از پشت آن صدا درآورد!

در نهایت، برنامه!

در نهایت کمی هم برنامه، اعم از عملی یا غیر عملی لازم است! در صورتی که برنامه ها عملی باشند ترجیحا باید سعی شود که ترک داده شوند تا غیر عملی گردند! سپس عرضه شوند تا بیشتر مورد استقبال واقع شوند!

ادامه دارد ...

 

/ 30 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شهرزاد

سلام دوست خوب...خيلی نازی و توپ بود...اپديت کردم خوشحال می شم بهم سر بزنی...جاويد مانی...

شیلا

من هم فکر نکنم دیر شده باشه ؛ ماهی رو هر وقت از آب بگیری زندس ( البته تجربه نشون داده که ماهی های از آب گرفته شده ؛ به دلیل نا معلومی می میرن ) حالا امتحان کن ببین ماهی تو در چه حاله ؟! ولی تصادف وقتی خیلی حال میده که طرف عمدا بزنه به تو ؛ ماشین تو هم هیچی نشه ؛ تازه طرف مقصر باشه نه تو ؛ با حالتر هم میشه وقتی که قبل از تصادف هم بهت بگه : " به مامانت گفتی برات سشوار بگیره و مهر گواهینامه اتو خشک کنه ؟ " ( که بعدش معلوم میشه مامان کی باید برای کی سشوار بگیره ! ) ...... دقیقا مثل اولین تصادف من ....

آفتاب

اگه اون مورد اخر هم حذف کنی همچين اتفاق خاصی نميفته . برنامه ؟ تازه من اکانت گرفتم و سراپا در خدمت شما با شرميشن ...

مريم

و همچنين يه زبون چرب و نرم واسه سر کار گذاشتن.

sahel

هميشه همينطور بوده و خواهد بود .و به قول دوستمون به يه زيون گول بزنی و به قولی خر کنی هم نياز دارند.ا

mokh less

بابا تفکر ! بابا راه حل ! ميدزدنتا ... نماينده شدی حرفای ضايع نزنی ها ...

زهرا

حالا آخرش شما کانديد ميشی ما رای بديم بهت يا نه؟!...اگه کانديد بشی و قول بدی که مشکلات عديده ما دانشجويان رو حل کنی که من از همين الان قول قول ميدم!

matin

چن روز پيش اومدم اينا رو خوندم خواستم نظر بدم نظرخاهيت باز نشد..حالا که نظر خواهيت باز شد من حوصله ندارم دوباره اونا رو بخونم يادم بياد چی گفتی!!!

bahar

آخی .... درکت ميکنم. مادر بورد منم به همراه رمو... بلههههههههههههههه. به هر حال اومدم عيد رو تبريک بگم. به ما هم يه سر بزن. باران