رئیس جمهور شوید!

سرزمین عجایب کجاست؟! البته فعلا کاری به آلیس نداریم! می‌خواهیم سرزمین عجایب خودمان را پیدا کنیم.

برای هر کسی شاید سرزمین عجایب تعریف به خصوصی داشته باشد، یکی بگوید سرزمین عجایب جایی است که هیچگاه آدم ها پیر نمی شوند و همیشه جوان می مانند. شاید فرد دیگری سرزمین عجایب را جایی بداند که در هر لحظه که اراده کنی بتوانی پولدار شوی، بتوانی دکتر و مهندس باشی.

خلاصه از نظر هر کسی سرزمین عجایب تعریف به خصوصی دارد و معمولا دست نیافتنی و رویایی به نظر می رسد. اما زیاد ناراحت نباشید و غصه نخورید! چون پیشرفت تکنولوژی و گسترش ارتباطات تا حدودی این آرزوها را دست یافتنی کرده است!

اگر می خواهید یک روزه و بدون هیچگونه عمل جراحی و خون و خونریزی! حدود حدود صد سال جوانتر شوید!

اگر از تحصیلات خود راضی نیستید و می خواهید رشته خود را عوض کنید!

اگر دنبال مدرک PHD و فوق تخصص هستید!

اگر می خواهید در عرض یک چشم بهم زدن پولدار شوید!

اگر می خواهید وزیر و وکیل و سفیر، و یا حتی رئیس جمهور شوید! (البته با سرکار آمدن دولت جدید، دیگر ریاست جمهوری شغل باکلاسی محسوب نمی‌شود!)

اصلا نیاز نیست با ما تماس بگیرید! فقط کافی است، یک سیستم کامپیوتر تهیه کرده و با یکی از شرکت هایی که خدمات اینترنت می‌دهند ارتباط برقرار کنید!

دنیای اینترنت، سرزمین عجایبی است که در آن هرگونه اتفاقی محتمل است! آدم‌ها در کمتر از ثانیه ای و بدون هیچگونه درد و خون ریزی تغییر جنسیت و تغییر سن می دهند! بی سوادان، دکتر و مهندس، فقرا پولدار، و افراد بیکار در آنجا رئیس جمهور می شوند!

حتی آلیس هم وقتی در زمان خود به سرزمین عجایب رسید، نمی توانست این همه چیزهای عجیب را در یکجا مشاهده کند! بنابراین شک نداشته باشید که این بانوی مشهور نیز در آرزوی دیدن چنین سرزمین عجایبی جان به جان آفرین تسلیم کرد!

اما اکنون اینترنت سرزمین عجایبی فراهم کرده و در اختیار همگان قرار داده است که هرکسی با داشتن یک سیستم کامپیوتری و یک اکونت ناقابل می‌تواند وارد آن شود و خود را هرگونه که تمایل دارد معرفی کند و هرچه که دل تنگش می خواهد بگوید!

برای همین است که طبق آمارها حدود پنج میلیون ایرانی مشتری ثابت آن شدند! که در نوع خود آمار قابل توجهی است. بنابراین کافیست موضوعی پیش بیاید که نیاز به یاری باشد و کسی در جایی بگوید: «هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم»!

بعد از دیدن این جمله سیل کاربران ایرانی شبکه جهانی سرازیر شده و در کمتر از 24 ساعت آمارها دگرگون می شود! برای مثال در این زمینه می توان به انتخاب بهترین بازیکن هامبورگ، انتخاب بهترین وزنه بردار قرن، و یا ماجرای مجله ژئوگرافیک اشاره کرد که با تحت فشار همه جانبه ایرانیان، نام مجعول خلیج عربی را از مجلات خود حذف کرد و عنوان تاریخی «خلیج فارس» را دوباره برای آن برگزید.

تازه! همه این اتفاقا در شرایطی رخ می دهد که براساس آمارهاى موجود در ایران بیش از ۶۰ درصد وقت استفاده کنندگان از اینترنت در فضاى چت سپرى مى شود! یعنی ایرانیان تنها با 40 درصد وقتی که صرف اینترنت می کنند، توانسته اند در زمان کوتاهی اینهمه افتخارات کسب کنند! حالا شما تصور کنید که اگر 60 درصد دیگر وقت خود را نیز صرف بازسازی فرهنگ و هنر و علم و دانش ایران می کردند، چه می شد؟!

القصه! سرزمین بی در و پیکر و بی حد و حصر اینترنت جایی است که در آنجا هرفردی آنگونه که دوست دارد خود را معرفی می کند. برای مثال در اینترنت دو میلیون و پانصد هزار نفر وجود دارند که بدون استثنا شبیه مدونا، یا برادپیت هستند! و غریب به اتفاق آنها هم دکتر و مهندس بوده و 6 ماه در ایران زندگی کرده و 6 ماه را در جزایر قناری سپری می کنند!

بنابراین هیچ بعید نیست دانشجوی دانشگاه هارواردی که با وی از طریق اینترنت آشنا شده‌اید، شاگرد نانوایی در ورامین باشد! یا بسیار محتمل است اگر روزی نازیلایی که در محیط اینترنت می‌شناسید را بیرون ببینید، سیبیل و صدای کلفتی داشته باشد!

/ 24 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هانيه

امان از اين دنيای مجازی...اسمش روشه ديگه!

گمگشته

آيا خود واقعی تا اين حد زشت و کريه شده که بايد به مدد دنيای صفر و يک «دیگری» وارونه بود...

مريم

آره جالبه عجيبه و خيلی چيزهای ديگه. نيومدم اينها رو بگم.قبلا در زمانهای روده درازی مفصل در مورد اینترنت و من کیم و اینجا کجاستش بحث کردیم. یادمه. یادته؟ خودت خوبی؟ من خوبم. تا بعد

ايرج شهبازی دستجرده

دوست عزيز ممنون از مطالب وبلاگتان ۱۸ تير نزديک است دانشجويان بسياری در بند هستند. زندانيان سياسی و عقيدتی بسياری در زندان ها روزها را سپری می کنند. ملت ما بيدار است. ۱۸ تير را گرامی بداريم.

cici

hosein jan dame shoma garm

At

يه سوال شما چقدر توو دنيای اينترنت چرخ زديد تا اين آمار و اطلاعات رو به دست آورديد..؟!! ٪٪٪ رئيس جمهور شويد! ربطش ..؟!! ٪٪٪ يحتمل رئيس جمهور هم با زدن ok وقتی داشت با حداد عادل چت می کرد تصميم به سهميه بندی بنزين ... ٪٪٪

یه آشنا

سلام جالب بود ... (البته با سرکار آمدن دولت جديد، ديگر رياست جمهوری شغل باكلاسی محسوب نمی‌شود!)وبه حال ما

هاله

معمولا آدمها بعضی حقايق و تو لفافه می گن !!!! . . هيچ بعيد نيست دانشجوي دانشگاه هارواردي كه با وي از طريق اينترنت آشنا شده‌ايد، شاگرد نانوايي در ورامين باشد! . . هيچم بعيد نيست جناب آقای سيد حسين قوامی که می شناسيم مثلا قوام الدين سيد حسينی باشد که خودش و جای اين جناب مهندس جا زده !!!! یعنی نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟؟ شاید هم بشه !!!!!!!!!

هاله

ولی خداييش به نظر من که هيچ فرقی نمی کنه . . تو محيط وبلاگ ( خصوصا وبلاگ ) که ماها منحصرا با نوشته های هم سر و کار داريم چه فرقی می کنه نويسنده يه مطلبی چه کسی باشه ؟؟؟ . . نمی دونم شايد هم بايد فرق کنه!!!

خبردار

درود اين القصت منو کشته سر بزن