ارتباط جام جهانی و انتخابات ریاست جمهوری!!

 چاردیواری

سلاممممم ... دارم روی یکی دو تا تئوری کار می کنم! هر چند که می‌دونم زندگی بدون تئوری خیلی قشنگ تره!

کاش می‌شد همونجور که هستیم و همونجور که دوست داریم زندگی کنیم، نه در غالب تئوری‌ها و نقش‌هایی که این تئوری‌ها به عهده‌مون میذارن!!

 

 

 ضایع نامه

با نزدیک شدن به ایام جام جهانی، تب این مسابقات منو گرفته! و الان شدیدا تب دارم! اونم نه یکی دو درجه! بلکه 40 درجه!! بنابراین چند شماره آتی ضایع نامه را به این پدیده اعجاب انگیز می پرازم! (البته طرح این نوشته برای رادیو به ذهنم رسید، اما اولا که در زمان مقرر فرصت نوشتنش رو پیدا نکردم و بعدش هم اینکه در صورت نوشتن هم احتمالا اجازه اجرا و پخش نمی گرفت!!)

 

 

ارتباط جام جهانی و انتخابات ریاست جمهوری!

اصولا و اساسا به نظر ضایع نویس هر چیزی که تو این دنیا وجود داره، به هر چیز دیگه‌ای که اونم وجود داره! مربوط میشه! حتی الیگودرز به شقایق!! بنابراین «جام جهانی» و فوتبالیستهایش هم می تواند ارتباط منطقی و فراوانی با «انتخابات» و کاندیداهایش داشته باشد!! و پر واضح است و ناگفته پیداست که کشف این ارتباطات در تخصص ضایع نویس است و از عهده هیچ کس دیگری برنمیاد!!

 1ـ قبل از برگزاری هر کدام از آنها افراد درگیر آنها (فوتبالییستها و کاندیداها) به اردوی آمادگی می‌روند و همینجوری فرت فرت پول خرج میکنن و به اینور و اونور سفر می‌کنن!! البته وجه مشترک این سفرها این است که معمولا با پول بیت المال انجام می شود و برای سفرشون حق ماموریت هم دریافت میکنن!! که بنا به گفته شاهدان عینی مبلغ آن عبارت است از یک 1 و تعداد متنابهی صفر جلوی آن!!

2ـ «جام جهانی» برای روزنامه های ورزشی درست مثل روزهای «انتخابات» برای روزنامه‌های سیاسی می‌مونه!! با نزدیک شدن به این دو دوره، همیطوری روزنامه های رنگ وارنگ است که فرت فرت منتشر میشه! چرا که در این روزها حتی خواننده هایی که سال به دوازده ماه هم سراغ روزنامه ای رو نمی گیرن، روزنامه خون میشن و یه دفعه تیراژ روزنامه ها مثل موشک شهاب 3 سر به فلک می کشه! البته ناگفته نمونه که بعد از اتمام جام جهانی و همچنین انتخابات، پس از این صعود سرافرازانه، تیراژ مطبوعات شروع به سقوط کرده و سرافکنده میشه!! تجربه نشون داده علاوه بر کاهش تیراژ، حتی دوره انجام وظیفه و عمر بعضی از اونا هم تموم میشه و تا انتخابات و جام جهانی بعد انتشارشون متوقف میشه و صاحبانشون میرن پولهایی که در این ایام پارو کردن رو خرج میکنن!!

3ـ برخی از بازیکن ها و کاندیداها از ایام جام جهانی و انتخابات نهایت استفاده رو می برن تا بعد از اون به موقعیت بهتری دست پیدا کنند! بازیکن ها به تیمهای مطرح اروپایی میرن و کاندیداها نیز گاهی از شورای امنیت ملی یا شهرداری سر در میارن!!

 

 

 عکس هفته

توجه! توجه! عکسهای این هفته به هیچ وجه مناسب حال نازکدلان نیست!! لذا خواهشمند است بیماران قلبی، عناصر اناث و همچنین عناصر ذکوری که پشت ستاره حلبی، قلبی از طلا دارند! از دیدن این تصاویر خودداری نمایند!!

1ـ قبلا شنیده بودم عربها سوسمار می‌خورن! اما تا ندیده بودم، باورم نمی‌شد!!

2ـ کودکی که دو میلگرد از گردنش وارد شده و از گیجگاهش خارج شده! اما جان سالم بدر برد!!

 

 

 

 

 شعر

محمدعلی بهمنی در فروردین 1321 در شهر دزفول به دنیا آمدند و اکنون در بندرعباس زندگی می‌کند. اشعار «از خانه بیرون میزنم اما کجا امشب» و «بهار بهار» با صدای ناصر عبدالهی و «دهاتی» با صدای شادمهر عقیلی، گوشه‌ای از هنر وی است. اما به نظرم شعر زیر شاهکار اوست.

 

در این زمانه بی‌‌های و هوی لال پرست / خوشا به حال کلاغان قیل و قال پرست

چگونه شرح دهم لحظه لحظه خود را / برای این همه ناباور خیال پرست

به شب نشینی خرچنگهای مردابی / چگونه رقص کند، ماهی زلال پرست

رسیده‌ها چه غریب و نچیده می‌‌افتند / به پای هرزه علفهای باغ کال پرست

رسیده‌ام به کمالی که جز اناالحق نیست / کمال دار برای من کمال پرست

هنوز زنده‌ام و زنده بودنم خاری است / به تنگ چشمی نامردم زوال پرست

 

 

 اس ام اس

1ـ عشق حماقتی است که هر عاقلی به آن گرفتار می‌شود!

2ـ عشق یعنی کوچک کردن دنیا به اندازه یک نفر و بزرگ کردن یک نفر به اندازه دنیا.

3ـ عشق را نصیب کسی کن که لایق آن باشد، نه تشنه آن. زیرا هر تشنه‌ای روزی سیراب می‌شود. «شکسپیر»

4ـ عشق ایستادن زیر باران و خیس شدن با هم نیست، عشق آن است که یکی برای دیگری چتری شود و او هیچوقت نداند که چرا خیس نشد.

5ـ عشق از دوستی پرسید تفاوت من و تو در چیست؟! دوستی گفت: من دیگران را به سلامی آشنا می کنم و تو به نگاهی. من آنها را با دروغ جدا می‌کنم تو با مرگ.

/ 38 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ميترا

سسللامم باورم نميشه وبلاگت بالاخره باز شد !!! خوب اول بگم که من يه مسابقه توی وبلاگم برگزار کردم جايزه هم داره !

ميترا

و در مورد نوشتت بايد اول با دقت بخونمش بعدش ميام نظر ميدم !

ميترا

بعدش اينکه اونجايی که نوشتم آره دانشکده ی حقوق و علوم سياسيه !!! دانشگاه ترانه ..مسخره ترين جای عالم در اين کره ی خاکی!!!

ميترا

راستی مرسی که بهم سر زدی !!! بازم ميام و بازم بيا !

ميترا

سسلللاامم مطلبتو خوندم !!! اول از همه بگم اون عکس و دو تا خبر بالاش فجیع بود احتمالا ناهار نمیتونم بخورم !!! اما این مقایسه ی کا ندیدای و فوتبالیستا باحال بود من که باهاس موافق بودم !!! تورو خدا شما دیگه چیز عاشقانه نذار اصلا به مطالبت نمی اد !!! مطالب پایینم خوندم !! اون شعری که از فروغ گذاشتی فو ق العاده بود من عاشق اون شعرم !!! به هر حال نبوغت توی نوشتن زیاده !!!مطالبت جالب بودند

راحيل

تو ايران همه چی به همه چی ارتباط داره. حتی جنابعالی به انجمن ابربانو

گمگشته

وبلاگ غريبی بود... و به طرز عجيبناکی جالب!

متهم در جايگاه

اين دفعه نتونستی آپ کنی و شرمندمون کردی ! ايشالله جبران کنم ... يا علی

قاقاليلی

سلام.من بازسازی کردم؟؟؟آها طعنه ميزنيد.خيلی وبلاگتون قشنگ شده.عکس هفتتون هم حس وحشتناک ولی با لبخندی رو به آدم ميده حس عکس نوشتهء بالائيتون هم همينطور با اين تفاوت که خندهء دومی از نوع تلخه.در مورد تئوری هم باهاتون موافقم به قول بزعقلا فلسفه بافی ميکنند در حاليکه ابلهان زندگی ميکنند.چه خبر از فوق؟

قاقاليلی

اين بز پائينی اشتباها به جای بزرگی تایپ شد.ها ها ها