روضه رضوان و داخل حرم مطهر (5)

معمولا در کنار تمام درهای ورودی یک جا کفشی بزرگ وجود دارد که افراد می توانند کفش های خود را در آن قرار دهند. اما تا جایی که من دیدم، عرب ها علاقه چندانی به جاکفشی ندارند و در هنگام ورود دمپایی خود را به گوشه ای می اندازند و هنگام خروج نیز هرچه گیر بیاورند، می پوشند و به راه می افتند!

قسمتى از مسجدالنّبى که در ناحیه جنوبِ شرقى (رو به سوى قبله) مسجد قرار دارد، و حدّ فاصل میان منبر و قبر پیامبر است، به نام «روضه مطهّره» و «روضه شریفه» شناخته مى شود. این قسمت فضیلت زیادى دارد؛ چرا که در حدیث رسول خدا (ص) به عنوان روضه اى بهشتى معرفى شده است. 


 

 

 

منبر پیامبر (ص)

محراب پیامبر (ص)

در فاصله حدود 70 متری مدفن رسول الله میله ای نصب شده و پلیس هایی در فاصله این میله تا حرم مستقر هستند که اجازه نزدیک شدن به ضریح و لمس آنرا به زائران نمی دهند.

 

یکی از زائران که به نظر می رسید عرب بود دستان خود را رو به ضریح نگه داشته و مشغول دعا بود که یکی از پلیس ها به سراغش رفت و او را از این کار منع کرد و به سوی قبله راهنمایی اش کرد و بهش گفت که تنها باید به سوی خدا دعا کند!

 

در قسمتی از مسجد النبی، درست پشت روضه رضوان، فضایی وجود دارد که اسامی تمام امام شیعه و خلفای اهل سنت بر آن نقش بسته است. دیدن این اسامی در خاستگاه وهابیت، بسیار عجیب و در عین حال لذت بخش بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 1 نظر / 292 بازدید
دکتر باران دوست

سلام و ادب اولا . سال نو مبارک ثانیا . زیارت قبول ثالثا . دقت نظرتان را ستودم رابعا . التماس دعا برادر رامبد باران دوست