وام ازدواج برای خروس‌ها !

امان از دست مشکلات و معضلات اقتصادی که نه تنها دست از سر آدمیان بر نمی‌دارد، بلکه دست از سر جانواران نیز بر نداشته و به سراغ آنها رفته و علاوه بر گریبان، پاچه آنان را نیز گرفته است!

در این راستا برخی منابع آگاه گزارش داده‌اند اخیرا دامنه‌ی مشکلات اقتصادی و گرانی، دامنگیر خروس‌های محترم شده و آنان را در ماتمی عظمی فرو برده است!

این منابع می‌گویند افزایش قیمت‌ها به گونه‌ای بوده که خروسان محترم از پس هزینه‌های ازدواج و تشکیل زندگی مشترک بر نمی‌آیند! لذا دیگر کمتر خروسی یافت می‌شود که تن به ازدواج با مرغی بدهد!

در پی این واقعه‌ی غیر انسانی! زمانی که خروسان محترم تمکن مالی ازدواج را از دست داده‌اند، در نتیجه مرغان محترم بی‌همسر مانده و واضح و مبرهن و آشکار است که نمی‌توانند تخم بگذارند! بنابراین بی‌دلیل نیست که قیمت تخم مرغ به شکل سرسام‌آوری افزایش یافته و سر به فلک کشیده است. پس به جای دست روی دست گذاشتن، برای رهایی از این وضعیت باید دست به کار شد و با اعطای وام و ترویج فرهنگ ازدواج آسان، شرایط ازدواج را برای مرغ و خروس‌های محترم تسهیل کرد.

اگر تسهیلات لازم برای ازدواج و زاد و ولد این موجودات محترم فراهم نشود، هر روز شاهد افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ خواهیم بود و در نتیجه ادبیات انسان‌ها نیز دچار دگرگونی می‌شود. در این راستا معنای برخی از واژگان و ضرب المثل‌هایی که در آن از کلمه «مرغ» و «تخم مرغ» استفاده شده تغییر کرده و دچار دگردیسی می‌شود که برخی از آنها را پیش‌بینی می‌کنیم:

خیلی جوجه‌ای: یعنی خیلی آقایی، خیلی سروری، عزیز دل مایی!

رفته قاطی مرغ‌ها: یعنی وضعش خوب شده و توپ تکونش نمی‌دهد!

مثل مرغ پرکنده شده: یعنی با اینکه چپش پر است و پولش از پارو بالا می‌رود، ولی خیلی متواضع و خاکی می‌گردد!

تخم دو زده کرده: یعنی زده تو کار ساخت و ساز برج‌های دو قلو! (حالا فرقی نمی‌کند برج دوقلوی سازمان تجارت جهانی باشد یا برج دو قلوی جزیره‌ی کیش)

هنوز از تخم درنیومده قد قد میکنه: یعنی تازه به دوران رسیده و نو کیسه است

خروس بی‌محل: به خروس آس و پاسی گفته می‌شود که بدون مال و منال به خواستگاری مرغ می‌رود!

مرغ همسایه غازه: یعنی مرغ همسایه بزرگ‌تر از دهان توست و در گلویت گیر می‌کند!

مرغش یک پا داره: یعنی با اینکه وضعش خیلی خوبه، ولی یک دختر بیشتر ندارد. بنابراین زودتر برو خواستگاری دخترش که غفلت موجب پشیمانی است!

/ 13 نظر / 70 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهرا

عجب!كي آپ كردي!

هالو هفت شنبه

جالب بود سری هم به بلاگ من بزن . مطالبی تحت عنوان " علت گرانی تخم مرغ " و " اطلاعیه دفتر خروس محل " مو جود است ، توصیه میکنم حتماً بخوانی . شاد باشی

علی

با سلام من خودم با طنز و خنده موافقم و به خاطر همین یک وبلاگ راه اندازی کرده ام لطفا از وبلاگ من هم بازدیدی داشته اشید و اگر شد مرا با عنوان وبلاگ زرگ طنز ایران لینکم کنید

دختر کویر

سلام اوووه حالا فهمیدم چرا قیمت مرغ و تخم ومرغ هر روز افزایش داره بخاطر این ضربالمثلهاست ؟؟ [ناراحت][شرمنده] به منم سر بزن .. [نیشخند]

[گل]

Alireza

سلام دوست عزیز.مطالب جالبی توی وبلاگت گذاشتی.آیا حاضر به تبادل لینک هستی؟ اگه جوابت آره هست توی وبلاگم به من اطلاع بده و واسم کامنت بذار.بای[چشمک]

نفیسه

خیلی جالب بود

masoud

خوب بود به وبلاگ من هم سر بزن. اگه مایل به تبادل لینک هستی منو به نام ساوه آنلاین لینک کن ودر قسمت نظرات بنویس تا شما رو لینک کنم.

znz

وبلاگ جالبی دارید;منم یه وبلاگ دارم:tafrihbarayeshoma.persianblog.ir اگه خواستید به من و وبلاگم سر بزنید.

فاطمه استیان

بعد از خوندن مطلب گیج بودم که بخندم یا ناراحت شم؟!!!![سوال] دور از گیج شدن من, قلم شیوایی دارید آقای قوامی[گل]