پیش‏بینی‏های مَشتی

چندی پیش در پی راستای خبری آمده بود: «یک استاد دانشگاه در آمریکا می‏گوید می‏تواند با فرمول‏های ریاضی عاقبت هر ازدواجی را پیش‏بینی کند. وی می‏گوید یک مدل ریاضی خلق کرده است که به کمک آن می‏تواند شانس موفقیت پیوند زناشویی را پیش‏بینی کند. پروفسور جیمز موری ادعا می‏کند می‏تواند پس از برگرداندن داده‏های جمع‏آوری شده از محاوره یک زوج به زبان جبر، شانس موفقیت ازدواج آنها را با 94 درصد دقت پیش‏بینی نماید.»

بنابراین از آنجائیکه ما هیچ وقت، هیچ جا، کم نمی‏آوریم و اصولا اینکه ما هیچ چیزی کم نداریم که کم بیاوریم، که هیچ، زیادی هم داریم! و باز از آنجاییکه اصلا ما آخر پیش‏بینی، غیب‏گویی، کف‏بینی، ریاضی، جبر، اجبار، زور و … با شانس موفقیت 120 درصد! هستیم، لذا این حرکت پرفسور موری را موزیانه و اقدام علیه امنیت ملی، تشویش اذهان عمومی، تهاجم فرهنگی، ترویج فرهنگ مبتذل غرب و … می‏دانیم و برای نواختن مشت محکمی بر دهان و دماغ ایشان و امثال ایشان، چند پیش‏بینی دانشجویی تو مایه‏های «مَشتی» انجام داده‏ایم، تا ایشان و دیگر کج اندیشان و فریب خوردگان استعار پیر و امپریالیسم جهانی، زین پس به خود جرات پیش بینی کردن ندهند.

پیش بینی توپ: ما با محاسبه مجذور هزینه جراحی بینی و گونه و .. بازیگرهای یک فیلم و اندازه‏گیری محیط مثلث، مربع یا n ضلعی عاشقانه موجود در فیلم میزان فروش آن فیلم را پیش‏بینی می‏کنیم.

پیش‏بینی با کلاس: با اندازه‏گیری مجموع تعداد تخته سیاه، بادکنک، لنگه کفش، کارگر افغانی و رنگ سیاه استفاده شده در فیلم، بدون کوچکترین شک و ابهامی، مقام و جایگاه شما را در جشنواره فیلم کن پیش‏بینی می‏کنیم

پیش‏بینی باحال: با تعیین دقیق ضخامت کتابهای تست و قطر اسکناسهای تحویلی به معلمان خصوصی و همچنین شماره عینک داوطلب کنکور و در نهایت از همه مهم‏تر، قیمت سئوالات لو رفته کنکور در 24 ساعت قبل از آن، ما رتبه و رشته قبولی داوطلب را با احتمال قریب به یقین، پیش بینی می‏کنیم.

پیش بینی خودمونی: ما با تخمین میزان فعالیت شما در نشریات دانشجویی و امور فوق برنامه دانشگاه و تعداد دقایق «کَل کَل» کردن با استاد، می‏توانیم نمره شما در پایان ترم را پیش‏بینی نماییم.

پیش‏بینی ضایع: ما ضمن برآورد تعداد استعمال کلمات ببخشید، بار آخرم بود، غلط کردم و .. توسط دانشجویان بازداشت شده، می‏توانیم مساحت سلول آنها را پیش بینی کنیم.

پیش بینی لوث: ما با محاسبه تعداد مشاغل و مجموع حقوق و مدل ماشین زیر پای افراد، با کمک هندسه اقلیدسی می‏توانیم پیش بینی کنیم پدر آنها در چه پست و مقامی مشغول به کار است.

پیش بینی خفن: در این نوع پیش بینی نیازی به گفتگو با فرد مورد نظر نیست (تا چشم پروفسور جیمز موری در بیاید) ما فقط با اندازه گیری قطر میله های تخت خواب زندان، نوع گفتمان بازپرس محترم و شغل فرد بازداشت شده، طول عمر وی را پیش بینی می‏کنیم.

 

 

/ 14 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سمیه

سلام من امروز تو دانشگاه وبلاگم رو باز کردم مشکلی نداشت ميخوای از آرشيو برو وبازش کن البته خيلی مهم هم نيست بی خيال !

سمیه

الطرق الی ا... بعدد الانفس الخلايق ...

سعيد خليفه پور

اقا قبول نيست معما درست کنی يا الله بگو ببينم . اون خبرت چيه ... ملعون ...

معلمی از بهشت(سها)

سلام.نميشه با هوشتون تخمين بزنين ببين با حقوق کارمندی و معلمی تا چند سال ديگه می شه دووم آورد.البته ما که نا شکری نمی کنيم.می خوايم برنامه ريزی کنيم.واسه اون دنيا.

قاقالي لي

سلام ٬بابت لينک ممنون...خیلی جالب بود .من بهتون ايمان آوردم...همه ش راست در اومده!چه کرامتی؟؟؟؟؟؟

kaveh

تو اينجوری نگاه می کنی ؟ پس به نيوتن خيلی علاقه مندی! برداشت من وتو از نور و جاذبه و .... چيه؟ اگر همونه که نيوتن گفت که ديگه ما حرفی برای گفتن نداريم،داريم؟من نظرمو راجع به جاذبه بهت میگم ...۱باور کن روی اين زمين به اين گردی نمی شود خوابيد....۲ تو اوج گرفتی و من در اوج فروریختم.... ۳ همونی که خوندی ! به هر حال مرسی از اينکه خواننده دقيقی هستی ...فعلا...

negah!

خوب خنديدم! ممنون! من هم تازه وبلاگم رو باز کردم. فکر می کنی عاقبتم مثل شما می شه؟؟؟؟